Која е Шејла Зониќ, победничката на „Ѕвездите на Гранд“? – Најобразованата натпреварувачка која некогаш била во емисијата


Шејла Зониќ е победничка на натпреварот „Ѕвезда Гранда“, a ментор и беше Светлана Цеца Ражнатовиќ. Таа ги освои срцата на публиката и жирито со неверојатни ...
| | веќе видена | слични

 Детали недела, 16 јуни 2024 „Кога кажавме дека се откажуваме од големата свадба, нашите родители беа среќни за нас, но малку разочарани, бидејќи сакаа да се ...
| | веќе видена | слични

 Детали сабота, 15 јуни 2024 „Јас бев срамежлива девојка, но имав голема поддршка од моите соселани кои силно ме бодреа, па така станав пејачка. Затоа сакам ...
| | веќе видена | слични

 Детали сабота, 15 јуни 2024 Бившиот на Парис Хилтон објави нивна секс снимка и без разлика што таа беше жртва во целата ситуација, јавноста ја обвинуваше, ...
| | веќе видена | слични

Откако талентираната Македонка Андријана Петрушовска се пласираше во финалето во „Ѕвездите на Гранд“ и го освои третото место, еуфоријата се нормализираше, а ...
| | веќе видена | слични

За финалето од „Ѕвездите на Гранд“ се уште се зборува и се размрсуваат или пак замрсуваат теориите на заговор за тоа кој требало да победи, како се поделени ...
| | веќе видена | слични

Шејла Зониќ, победничката на „Ѕвезда Гранд“ за сезоната 2023/24 ги доби клучевите од освоениот автомобил од марката Шкода камик и за сефте седна зад воланот. ...
| | веќе видена | слични

Во големото финале на „Ѕвездте на Гранд“ настапи и Николина Перковиќ, која доживеа страшна семејна трагедија пред почетокот на сезоната. Николина е родена во ...
| | веќе видена | слични

Мики Велики, како што го нарекуваше жирито целата сезона од „Ѕвездите на Гранд“, во финалето стигна да се пласира како втор, но како што тој изјавува за првпат ...
| | веќе видена | слични

Шејла Зониќ, победничката од последната и актуелна сезона на „Ѕвездите на Гранд“, никого не остава рамнодушен со својот талент и раскошен вокал, но и со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полициски воздухоплов од типот Бел-412 од Одделот за воздухопловни единици и денеска продолжи да дејствува на пожарот што избувна на планината Серта, меѓу ...
сите 565 | | | веќе видена

Будно се следи состојбата, има доволно ресурси, доволно луѓе на терен и се надевам дека во текот на денот ќе се стави под контрола пожарот на планината Серта ...
сите 234 | | | веќе видена

Пукотниците од Пенсилванија се слушаа низ сите делови на светот, поради што не е чудно што децата во Уганда решија да глумат атентат на Трамп, објави Дејли ...
сите 222 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила вчера попладенто на автопатот Куманово - Скопје. Притоа повредни се четири лица, поточно возачите и сопатниците во ...
сите 346 | | | веќе видена

„Високите температури кои деновиве во делови од земјата надминуваат 40 степени, предизвикаа поизразено губење на почвената влага. Овие температури влијаат ...
сите 230 | | | веќе видена

Пожарите кои веќе десетина дена беснеат низ државата, на површина ги извадија бројните проблеми напластени во нашата држава. Иако, пред кратко време имавме ...
сите 87 | | | веќе видена

Како што објави NBC News, општиот тон на разговорот беше дека секој план за излез - доколку Бајден одлучи да го преземе тој чекор, како што некои од неговите ...
сите 136 | | | веќе видена

Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска војна – ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Која е Шејла Зониќ, победничката на „Ѕвездите на Гранд“? – Најобразованата натпреварувачка која некогаш била во емисијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: