Гостиварка ги пријавила своите соседи за физички напад, пријава за агресија и закани во локал…

СВР Тетово соопшти дека вчера (6 јуни) околу 12.30 часот во ОВР Гостивар, 62 годишната гостиварка Р.Т. пријавила дека пред нејзината куќа, по кратка ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
4 копии
6 копии
3 копии
4 копии
повеќе

Останато

Можеби во прв план новите министерства кои ги изгласа новото парламентарно мнозинство ќе функционираат со постоечките вработени, но веројатно е дека овие ...
сите 467 | | | веќе видена

„Голем дел од предложените промени се мали и не се неочекувани. „Другите значително се разликуваат од она што е наведено во резолуцијата на Советот за ...
сите 407 | | | веќе видена

Според Си-Ен-Ен, тие верувале дека влијаат на одлуките кои ќе ги дефинираат нивните животи во наредните години. „Ќе одиме на училиште ако престанете со ...
сите 363 | | | веќе видена

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од западен ...
сите 309 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 51 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска ги повика ривалските партии лево и десно од политочкиот центар да му се придружат во формирањето сојуз против ...
сите 363 | | | веќе видена

Ова, како што јави агенцијата АП, го изјавил висок функционер на украинската војска. Белгија, Данска, Холандија и Норвешка ветија дека ќе ѝ дадат на Украина ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гостиварка ги пријавила своите соседи за физички напад, пријава за агресија и закани во локал…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: