Законски ни се ограничи борбата со корупцијата, кажа Коцевски пред врховни и специјални обвинители од регионот

Средбата беше во организација на црногорското Врховно државно обвинителство и Проектот на Европравда за кривична правда на Западен Балкан.„Кога станува збор за ...
| | веќе видена | слични

Пред случајот да стигне до Управниот суд, Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) одлучи во корист на обвинителката и утврди дека Јолевски ...
| | веќе видена | слични

Се одржа расправа по тужбата која Јолевски ја поднесе против мислењето на Комисијата за заштита од дискриминација дека Јолевски ја дискриминирал Ристоска при ...
| | веќе видена | слични

Обвинителите Антонио Јолевски и Ленче Ристоска пред Управниот суд ги соочија аргументите за одлуката на Комисијата за заштита од дискриминација која застана во ...
| | веќе видена | слични

Не само што не ја испочитува препораката и да ѝ упати извинување на колешката Ленче Ристовска, поранешниот претседател на Советот на јавни обвинители ја тужеше ...
| | веќе видена | слични

Јавниот обвинител на Република Северна Македонија Љупчо Коцевски вчера во Будва, Р. Црна Гора, учествуваше на консултативниот форум на државни јавни обвинители ...
| | веќе видена | слични

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 918 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 345 | | | веќе видена

Една недела откако поранешниот американски претседател и републикански кандидат на претстојните избори Доналд Трамп преживеа обид за атентат на митинг во ...
сите 202 | | | веќе видена

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 105 | | | веќе видена

59-годишната Камала Харис, која веднсш по повлекувањето од претседателската трка, Џо Бајден ја поддржа јавно родена и израсната во Оукленд, Калифорнија, од ...
сите 208 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Законски ни се ограничи борбата со корупцијата, кажа Коцевски пред врховни и специјални обвинители од регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: