Коцевски на форум на државни обвинители од Западен Балкан во Будва

2 копии

Јавниот обвинител на Република Северна Македонија Љупчо Коцевски вчера во Будва, Р.Црна Гора, учествуваше на консултативниот форум на државни јавни обвинители ...
| | веќе видена | слични

Пред случајот да стигне до Управниот суд, Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) одлучи во корист на обвинителката и утврди дека Јолевски ...
| | веќе видена | слични

Се одржа расправа по тужбата која Јолевски ја поднесе против мислењето на Комисијата за заштита од дискриминација дека Јолевски ја дискриминирал Ристоска при ...
| | веќе видена | слични

Обвинителите Антонио Јолевски и Ленче Ристоска пред Управниот суд ги соочија аргументите за одлуката на Комисијата за заштита од дискриминација која застана во ...
| | веќе видена | слични

Не само што не ја испочитува препораката и да ѝ упати извинување на колешката Ленче Ристовска, поранешниот претседател на Советот на јавни обвинители ја тужеше ...
| | веќе видена | слични

Средбата беше во организација на црногорското Врховно државно обвинителство и Проектот на Европравда за кривична правда на Западен Балкан.„Кога станува збор за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Полициски воздухоплов од типот Бел-412 од Одделот за воздухопловни единици и денеска продолжи да дејствува на пожарот што избувна на планината Серта, меѓу ...
сите 565 | | | веќе видена

Будно се следи состојбата, има доволно ресурси, доволно луѓе на терен и се надевам дека во текот на денот ќе се стави под контрола пожарот на планината Серта ...
сите 234 | | | веќе видена

Пукотниците од Пенсилванија се слушаа низ сите делови на светот, поради што не е чудно што децата во Уганда решија да глумат атентат на Трамп, објави Дејли ...
сите 222 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила вчера попладенто на автопатот Куманово - Скопје. Притоа повредни се четири лица, поточно возачите и сопатниците во ...
сите 346 | | | веќе видена

„Високите температури кои деновиве во делови од земјата надминуваат 40 степени, предизвикаа поизразено губење на почвената влага. Овие температури влијаат ...
сите 230 | | | веќе видена

Пожарите кои веќе десетина дена беснеат низ државата, на површина ги извадија бројните проблеми напластени во нашата држава. Иако, пред кратко време имавме ...
сите 87 | | | веќе видена

Како што објави NBC News, општиот тон на разговорот беше дека секој план за излез - доколку Бајден одлучи да го преземе тој чекор, како што некои од неговите ...
сите 136 | | | веќе видена

Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска војна – ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коцевски на форум на државни обвинители од Западен Балкан во Будва

Од:
До кого (е-маил):
Порака: