Клиниката за психијатрија во хаос: Пациенти страдаат поради негрижа на власта!

Од партијата порачуваат дека негрижата за јавното здравство, кое денес е на границите на опстанок го гледаме во секоја установа, на секое ниво и секој град. ...
| | веќе видена | слични

„Дека економските директори донесоа економско лудило по клиникиве. Повеќе не се гледа квалитет, значи вие не може да побарате, неколку пати престојував во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тргање на партиските раце од здравството и конечно воспоставување на мерит систем при вработувањата во болниците, е заедничката клучна порака од панел ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тргање на партиските раце од здравството и конечно воспоставување на мерит систем при вработувањата во болниците, е заедничката клучна порака од денешната ...
| | веќе видена | слични

Македонија има најлошо јавно здравство во регионот и најдобро приватно здравство, а работат истите доктори, рече д-р Арбен Таравари на денешната ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Здравството е сегмент од општеството, кој со години е во пад; се чини за повеќето од нас дека дното е веќе допрено и доколку не се интервенира веднаш и ...
| | веќе видена | слични

Пред новата Влада е тешка задача да го спречи „слободниот пад“ на здравството! Како? Ќе си дозволам некои сугестии (телеграфски составени), во рамките на моите ...
| | веќе видена | слични

По обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ за условите во кои сега се наоѓа скопската Клиника за психијатрија, за како што тврдат, несоодветните услови, стигна демант од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Републиканците во Претставничкиот дом го повикуваат претседателот на САД, Џо Бајден да поднесе оставка од функцијата, откако тој најави дека повеќе нема да ...
сите 409 | | | веќе видена

Службениците на Тајната служба одбија да му обезбедат дополнително обезбедување на Доналд Трамп пред обидот за атентат минатиот викенд, според ...
сите 260 | | | веќе видена

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 76 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 47 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Клиниката за психијатрија во хаос: Пациенти страдаат поради негрижа на власта!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: