Нова Влада, реорганизација на државната управа


6 копии

Собранието на денешната трета седница ги утврди предлог-одлуките за бројот на потпретседатели и за основање на постојани работни тела. Одлуката за утврдувањето ...
| | веќе видена | слични

Одлуката за утврдувањето на бројот на потпретседатели на Собранието гласаа 84 пратеници. Собранието има пет потпретседатели. Деведесет и еден пратеник гласаа ...
| | веќе видена | слични

Идниот викенд Собранието ќе гласа за избор на новата влада, предводена од Христијан Мицкоски , а веќе в понеделник, на 24 јуни, новите министри ќе седнат во ...
| | веќе видена | слични

ЗНАМ ќе имаше поголема додадена вредност доколку победата на ВМРО-ДПМНЕ не беше во толкав размер од 58 пратеници и доколку ЗНАМ беше еден клучен фактор на ...
| | веќе видена | слични

Политичкиот аналитичар Благојче Атанасовски во интервју за „Слободен печат“ истакна дека соработката помеѓу ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ не треба да биде изненадување ...
| | веќе видена | слични

Би било премногу наивно да се очекува дека мандатарот кој е и иден премиер ќе направи геополитичко свртување во однос на неговата реторика и истата таа ќе ...
| | веќе видена | слични

Либерално-демократската партија „ја поздрави“ најавата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар во наредната влада, Христијан Мицкоски, да остане на Одлуката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 532 | | | веќе видена

На координацијата на Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев, секретарот на Општина Неготино Марија Нацева, Стојанче Ангелов од ЦУК, како и командирите на ...
сите 343 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 238 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Откако тримесечно бебе било примено на преглед на Клиниката за педијатрија, неговото семејство оптужува за физичко насилство од страна на медицински сестри. ...
сите 42 | | | веќе видена

Резултат од министерувањето на Филипче е хациендата на Водно, луксузно Ауди Q8 и ограбената државна каса, изјави на денешната прес конференција претеникот Тони ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова Влада, реорганизација на државната управа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: