ЕВЕ КОЛКУ ПАРИ ПЛАТИ ФАТМИР ЕТЕМИ ЗА АКЦИИ НА КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА - членот на Надзорниот одбор го зајакнува својот капитал


Фатмир Етеми, членот на Надзорниот одбор на Комерцијална банка, се стекнал со 84 нови акции од банката. За ова банката ја извести инвеститорската јавност преку ...
| | веќе видена | слични

Важна вест стигна за сите акционери на македонската најголема градежна компанија „Гранит“. Имено, компанијата планира да стартува со исплата на дивиденда, а ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Најголемиот акционер ја зголеми сопственоста во „Македонијатурист“ – Доне Таневски купил уште 3.199 акции. Со тоа неговиот удел во ...
| | веќе видена | слични

Потегот на Милковски помладиот е пример за добра корпоративна практика на млад менаџер. Со него праќа порака дека верува во компанијата со која раководи. Затоа ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот долгогодишен директор на Македонијатурист Доне Таневски, а сега претседател на Надзорниот одбор на компанијата, бил купувачот на акциите кои ...
| | веќе видена | слични

Странската компанија „Дуферко“ од Лугано, Швајцарија, полека, но сигурно, упорно ги засилува своите капитални позиции во нашиот чиличарски гигант „Макстил“. ...
| | веќе видена | слични

Охридски производител на леб прикажа зголемена добивка за минатата година, а очекувањата се финансиските резултати да стануваат и подобри во наредниот период. ...
| | веќе видена | слични

На РЖ услуги, скопска компанија, по се изгледа дека не им оди добро во последниов период. Компанијата минатата година ја завршила со загуба од близу 182 ...
| | веќе видена | слични

Месечниот берзански билтен секогаш е извор на интересни информации за домашниот бизнис. Кој е најбаран, кој е најтргуван, но и кој е највреден на домашната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 966 | | | веќе видена

Денеска двата хеликоптери од Одделот за воздухопловни единици на МВР повторно дејствуваа во реонот на селата Мокрени, Габровник и Селце. Кракот од пожарот кој ...
сите 101 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 232 | | | веќе видена

Невреме со интензивен пороен дожд, грмежи, силен ветер и град има вечерва во централниот дел на Пелагонија. Како што информира Центарот за управување со кризи ...
сите 189 | | | веќе видена

Една недела откако поранешниот американски претседател и републикански кандидат на претстојните избори Доналд Трамп преживеа обид за атентат на митинг во ...
сите 86 | | | веќе видена

Без здравствено осигурување, со плата која доцни и не им е исплатена од мај годинава, вработените во Национални Шуми на чело со раководителот од Демир Капија, ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕВЕ КОЛКУ ПАРИ ПЛАТИ ФАТМИР ЕТЕМИ ЗА АКЦИИ НА КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА - членот на Надзорниот одбор го зајакнува својот капитал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: