Мицкоски татковината ќе продолжи да ја нарекува Македонија: Не очекувам талибански однос и цензурирање


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој утре очекува од претседателката Гордана Силјановска-Давкова да го добие мандатот за состав на влада, го следи ...
| | веќе видена | слични

Грција нема да остави простор за креативни толкувања и итроштини дека ние сите ќе ги надмудриме. Тоа нема да биде толерирано и не треба да биде. Мораме да се ...
| | веќе видена | слични

Билатералните договори на Македонија со ЕУ-соседите (Бугарија и Грција), ни теориски ни практично, не можат и не смеат да бидат пример за разрешување ...
| | веќе видена | слични

Мора да се почитуваат меѓународните обврски и договори, порачале од САД и Франција за Македонија. На средбата меѓу делегациите предводени од американскиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Франција и САД ја повикуваат новата влада во Северна Македонија да остане фокусирана на патот кон ЕУ и да ги почитува меѓународните обврски, се вели во ...
| | веќе видена | слични

Белата куќа, како што пренесува Гласот на Америка, кажа дека Бајден и Макрон се заложиле за Европа – цела, слободна и мирна.„Тие ја повикуваат новата влада во ...
| | веќе видена | слични

САД и Франција порачуваат меѓународните обврски и договори да се почитуваат. Претседателите на двете земји, Џо Бајден и Емануел Макрон, утврдиле патоказ на ...
| | веќе видена | слични

„Кај нашиот јужен сосед не се сменети табли, не се сменети патокази, не се сменети многу аспекти така да за да продолжиме да разговараме за имплементацијата ...
| | веќе видена | слични

„Меѓународните договори треба да се почитуваат меѓутоа договорите се двострани акти, двострани документи кои што треба истите да бидат почитувани од двете ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи во техничката влада, Бујар Османи, денеска информираше дека на Самитот на шефови на држави и влади на учесниците на Процесот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 532 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 277 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Откако тримесечно бебе било примено на преглед на Клиниката за педијатрија, неговото семејство оптужува за физичко насилство од страна на медицински сестри. ...
сите 42 | | | веќе видена

Резултат од министерувањето на Филипче е хациендата на Водно, луксузно Ауди Q8 и ограбената државна каса, изјави на денешната прес конференција претеникот Тони ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски татковината ќе продолжи да ја нарекува Македонија: Не очекувам талибански однос и цензурирање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: