Мицкоски: Мојата татковина, во секоја моја изјава е Македонија и ќе остане Македонија


Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и иден мандатар посочи дека негово човеково право е како ќе ја нарекува неговата татковина и не очекувал талибански ...
| | веќе видена | слични

Грција нема да остави простор за креативни толкувања и итроштини дека ние сите ќе ги надмудриме. Тоа нема да биде толерирано и не треба да биде. Мораме да се ...
| | веќе видена | слични

Билатералните договори на Македонија со ЕУ-соседите (Бугарија и Грција), ни теориски ни практично, не можат и не смеат да бидат пример за разрешување ...
| | веќе видена | слични

Мора да се почитуваат меѓународните обврски и договори, порачале од САД и Франција за Македонија. На средбата меѓу делегациите предводени од американскиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Франција и САД ја повикуваат новата влада во Северна Македонија да остане фокусирана на патот кон ЕУ и да ги почитува меѓународните обврски, се вели во ...
| | веќе видена | слични

Белата куќа, како што пренесува Гласот на Америка, кажа дека Бајден и Макрон се заложиле за Европа – цела, слободна и мирна.„Тие ја повикуваат новата влада во ...
| | веќе видена | слични

САД и Франција порачуваат меѓународните обврски и договори да се почитуваат. Претседателите на двете земји, Џо Бајден и Емануел Макрон, утврдиле патоказ на ...
| | веќе видена | слични

„Кај нашиот јужен сосед не се сменети табли, не се сменети патокази, не се сменети многу аспекти така да за да продолжиме да разговараме за имплементацијата ...
| | веќе видена | слични

„Меѓународните договори треба да се почитуваат меѓутоа договорите се двострани акти, двострани документи кои што треба истите да бидат почитувани од двете ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи во техничката влада, Бујар Османи, денеска информираше дека на Самитот на шефови на држави и влади на учесниците на Процесот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Една недела откако поранешниот американски претседател и републикански кандидат на претстојните избори Доналд Трамп преживеа обид за атентат на митинг во ...
сите 253 | | | веќе видена

Службениците на Тајната служба одбија да му обезбедат дополнително обезбедување на Доналд Трамп пред обидот за атентат минатиот викенд, според ...
сите 260 | | | веќе видена

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 76 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 47 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Мојата татковина, во секоја моја изјава е Македонија и ќе остане Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: