Синдикатот на полицијата поднесе пријава против Оливер Спасовски

3 копии

Синдикатот на полиција во Македонија до Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против поранешниот министер за внатрешни работи Оливер ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Обвинителството мината недела донесе одлука да се повлече од двете дела против Цветан Панделевски во случајот „Империја“. OJO со овој чин ги потврди сите ...
| | веќе видена | слични

Во конкретниот случај велат за МКД.мк од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, јавниот обвинител имајќи ги предвид ...
| | веќе видена | слични

OJO со овој чин ги потврди сите аргументи кои Панделевски ги објаснуваше пред јавноста и судот односно дека не постои никаква злоупотреба на службена должност, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Обвинителството мината недела донесе одлука да се повлече од двете дела против Цветан Панделевски во случајот „Империја“. OJO со овој чин, како што е наведено ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството минатата недела повлече две од трите обвиненија против Цветан Панделевски за случајот „Империја“. Како што велат од одбраната на Панделевски, ...
| | веќе видена | слични

Средбата беше во организација на црногорското Врховно државно обвинителство и Проектот на Европравда за кривична правда на Западен Балкан.„Кога станува збор за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавниот обвинител на Република Северна Македонија Љупчо Коцевски вчера во Будва, Р.Црна Гора, учествуваше на консултативниот форум на државни јавни обвинители ...
| | веќе видена | слични

Останато

Новоизбраниот министер за односи меѓу заедниците Иван Стоилковиќ ја презеде министерската функција во отсуство на својот претходник Артан Груби. - Чест ми е ...
сите 77 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 151 | | | веќе видена

На свеченост пред Министерството за одбрана, новоизбраниот министер за одбрана Владо Мисајловски денеска ја презеде функцијата од досегашниот заменик министер ...
сите 131 | | | веќе видена

Рационализација на администрацијата, но и формирање на нови управни тела, најавува новата Влада во својата четиригодишна програма за работење која синоќа беше ...
сите 49 | | | веќе видена

„Северна Македонија: Новата Влада положи заклетва под уставното име откако доби доверба од Собранието“; „Мицкоски: Го карактеризираше „срамен“ терминот ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Синдикатот на полицијата поднесе пријава против Оливер Спасовски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: