Мицкоски смета дека постои „хистерија“ во Грција, не очекува „талибански однос“ околу Преспанскиот договор


Ќе направиме „упад“ кај малкумина партизирани обивнители и судии кои влијаат негативно врз нивните колеги кои си ја вршат работата согласно закон и Устав. ...
| | веќе видена | слични

Мандатарот за нова влада Христијан Мицкоски најави дека составот на неговата влада ќе биде доставен во Собранието во вторник, а претходно в недела, ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Мора да се почитуваат меѓународните обврски и договори, порачале од САД и Франција за Македонија. На средбата меѓу делегациите предводени од американскиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Франција и САД ја повикуваат новата влада во Северна Македонија да остане фокусирана на патот кон ЕУ и да ги почитува меѓународните обврски, се вели во ...
| | веќе видена | слични

Белата куќа, како што пренесува Гласот на Америка, кажа дека Бајден и Макрон се заложиле за Европа – цела, слободна и мирна.„Тие ја повикуваат новата влада во ...
| | веќе видена | слични

САД и Франција порачуваат меѓународните обврски и договори да се почитуваат. Претседателите на двете земји, Џо Бајден и Емануел Макрон, утврдиле патоказ на ...
| | веќе видена | слични

„Кај нашиот јужен сосед не се сменети табли, не се сменети патокази, не се сменети многу аспекти така да за да продолжиме да разговараме за имплементацијата ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за формирање на новата влада, Христијан Мицкоски, пред почетокот на седницата на Генералното собрание на Заедницата на ...
| | веќе видена | слични

„Меѓународните договори треба да се почитуваат меѓутоа договорите се двострани акти, двострани документи кои што треба истите да бидат почитувани од двете ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи во техничката влада, Бујар Османи, денеска информираше дека на Самитот на шефови на држави и влади на учесниците на Процесот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 969 | | | веќе видена

Американската тајна служба соопшти дека отфрлила некои барања на предизборниот тим на републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп да ја зголеми ...
сите 269 | | | веќе видена

Припадниците од 1.пешадиски баталјон од Кичево активно се вклучија во гасење на пожарот во реонот на с.Брезница и с.Тажево, Македонски Брод. Нивните колеги од ...
сите 838 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 47 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски смета дека постои „хистерија“ во Грција, не очекува „талибански однос“ околу Преспанскиот договор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: