АЛЕКСАНДРА РАДЕВСКА И НАТАМУ ЌЕ БИДЕ НА КОРМИЛОТО НА СТОПАНСКА БАНКА БИТОЛА - именувана е за член и претседател на УО


Александра Радевска и натаму ќе биде на кормилото на Стопанска банка Битола. Оваа информација ја потврди банката преку Македонската берза за долгорочни хартии ...
| | веќе видена | слични

Времињата се навистина предизвикувачки, тешко е да се предвиди дали намалувањето на инфлацијата и на каматните стапки е одржлив процес. Точно е дека минатата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во годината кога славиме 15 години успешно работење на финансискиот пазар, со задоволство ве известуваме дека КБ Публикум инвест АД Скопје станува КБ ИНВЕСТ АД ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шпаркасе Банка АД Скопје продолжува да воведува привилегии за клиентите, следејќи ги пазарните промени, и со тоа да креира атрактивни понуди што одговараат на ...
| | веќе видена | слични

Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација: Врз основа на член 33 од Правилата за котација на ...
| | веќе видена | слични

НЛБ Банка и официјално преку Македонската берза за долгорочни хартии од вредност извести дека досегашниот прв човек на банката, Бранко Грегановиќ, поднел ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Надзорниот одбор на НЛБ Банка Скопје на денешната седница го именуваше Тони Стојановски за нов Претседател на Управниот одбор. Тони Стојановски ќе ја преземе ...
| | веќе видена | слични

Тони Стојановски е нов прв човек на НЛБ Банка Скопје. За оваа битна промена банката ја извести јавноста преку соопштение, и со тоа ги потврди информациите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Една недела откако поранешниот американски претседател и републикански кандидат на претстојните избори Доналд Трамп преживеа обид за атентат на митинг во ...
сите 332 | | | веќе видена

Доналд Трамп на митинг во Мичиген изјави дека „примил куршум за демократија“ кога преживеал обид за атентат. Тоа беше неговиот прв митинг на кој се појави со ...
сите 301 | | | веќе видена

Не мислам дека треба да се расфрламе со имотот на граѓаните и тој имот да се користи на начин којшто е надвор од законот, посочи премиерот Христијан Мицкоски, ...
сите 74 | | | веќе видена

Изборот на Доналд Трамп на 39-годишниот републикански сенатор од Охајо, Џеј. Ди. (Џејмс Дејвид) Венс за негов кандидат за американски потпретседател и можноста ...
сите 78 | | | веќе видена

Битолската полиција вчера уапси двајца крадци на регионалниот пат Битола-Прилеп. Се сомничат дека дената украле повеќе предмети од фирма во селото Долно Српци, ...
сите 250 | | | веќе видена

На граничниот премин Евзони на влезот во Грција се создаде огромна гужва, а како што информираат српските туристи кои моментално се во долга колона, ...
сите 166 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство од Струга поднесе обвинителен предлог против пет лица за кривични дело „учество во тепачка“. Настанот се случил на 17 август ...
сите 88 | | | веќе видена

51-годишен скопјанец се бори за живот на Ургентниот центар откако претходно денеска учествувал во сообраќајна несреќа во Гази Баба. Од Ургентен за Сител велат ...
сите 220 | | | веќе видена

Црногорскиот пилот капетан Ненад Дубљевиќ на македонски јазик „рапортираше“ за неговото учество во гасењето на пожарите, при врачувањето на благодарници и ...
сите 233 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АЛЕКСАНДРА РАДЕВСКА И НАТАМУ ЌЕ БИДЕ НА КОРМИЛОТО НА СТОПАНСКА БАНКА БИТОЛА - именувана е за член и претседател на УО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: