ЧИФЛИГАНЕЦ ЌЕ БИДЕ ЗАМЕНИК, А МАКСИМОВСКА СТОЈКОВА ПРЕТСЕДАТЕЛ - еве кои се именувањата во Надзорниот одбор на Комерцијална банка


Комерцијална банка вчера ја извести инвеститорската јавност преку берзата за ценовно чувствителна информација, односно за новини и именувања во нивниот ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Најголемиот акционер ја зголеми сопственоста во „Македонијатурист“ – Доне Таневски купил уште 3.199 акции. Со тоа неговиот удел во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во годината кога славиме 15 години успешно работење на финансискиот пазар, со задоволство ве известуваме дека КБ Публикум инвест АД Скопје станува КБ ИНВЕСТ АД ...
| | веќе видена | слични

Потегот на Милковски помладиот е пример за добра корпоративна практика на млад менаџер. Со него праќа порака дека верува во компанијата со која раководи. Затоа ...
| | веќе видена | слични

Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација: Врз основа на член 33 од Правилата за котација на ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот долгогодишен директор на Македонијатурист Доне Таневски, а сега претседател на Надзорниот одбор на компанијата, бил купувачот на акциите кои ...
| | веќе видена | слични

Странската компанија „Дуферко“ од Лугано, Швајцарија, полека, но сигурно, упорно ги засилува своите капитални позиции во нашиот чиличарски гигант „Макстил“. ...
| | веќе видена | слични

НЛБ Банка и официјално преку Македонската берза за долгорочни хартии од вредност извести дека досегашниот прв човек на банката, Бранко Грегановиќ, поднел ...
| | веќе видена | слични

Охридски производител на леб прикажа зголемена добивка за минатата година, а очекувањата се финансиските резултати да стануваат и подобри во наредниот период. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 1131 | | | веќе видена

Доналд Трамп ја прифати републиканската претседателска номинација пред восхитената толпа од илјадници на Републиканската национална конвенција во Милвоки во ...
сите 336 | | | веќе видена

Атентатот на Доналд Трамп „засекогаш го промени“ поранешниот американски претседател и републикански кандидат за претстојните избори, изјави неговиот син ...
сите 261 | | | веќе видена

Како поборник за изолационизам на САД и жесток критичар на помошта за Украина, номинацијата на 39-годишниот сенатор од Охајо предизвика паника меѓу дипломатите ...
сите 54 | | | веќе видена

Економиите на Западен Балкан треба колективно да инвестираат најмалку 37 милијарди долари во следната деценија за да ги заштитат граѓаните и имотот од сè ...
сите 46 | | | веќе видена

Седуммесечното бебе, кое беше пронајдено напуштено во Велес, по една недела од приемот на Одделот за педијатрија и неонатологија во велешката општа Болница, се ...
сите 42 | | | веќе видена

-Ова треба да биде заеднички напор меѓу Северна Америка и Европа, а САД се убедливо најголемиот сојузник. Затоа, очекувам тие да продолжат да ја поддржуваат ...
сите 293 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЧИФЛИГАНЕЦ ЌЕ БИДЕ ЗАМЕНИК, А МАКСИМОВСКА СТОЈКОВА ПРЕТСЕДАТЕЛ - еве кои се именувањата во Надзорниот одбор на Комерцијална банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: