ЗА „ЕВРОПСКОТО“ ЗДРАВСТВО: Да се случеше Хирургија во европска држава, раководството ќе леташе од фотелји истиот ден

Цели дваесет дена владее хаос на Клиниката на хирургија, 20 дена владее тотален колапс во терцијалното здравство во Македонија. Клучната клиника кај што се ...
| | веќе видена | слични

По обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ за условите во кои сега се наоѓа скопската Клиника за психијатрија, за како што тврдат, несоодветните услови, стигна демант од ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Власта на СДС и ДУИ го донесе македонското здравство во колапс. Три недели не се врши санација на хируршките сали. Три недели пациентите чекаат за хируршка ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На фотографиите кои ги објави Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ, јасно може да се види дека Клиниката за психијатрија е во ОЧАЈНА состојба. Од таму велат ...
| | веќе видена | слични

Од партијата порачуваат дека негрижата за јавното здравство, кое денес е на границите на опстанок го гледаме во секоја установа, на секое ниво и секој град. ...
| | веќе видена | слични

На овие фотографии јасно се гледа негрижата и условите на Клиниката за психијатрија во моментите на заминување на одродената власт, споделуваат од Комисијата ...
| | веќе видена | слични

На премиерот и на одредени членови на Владата им престанаа функциите, ќе ги вршат само неопходните функции до изборот на новата влада
| | веќе видена | слични

Останато

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 240 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 106 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Откако тримесечно бебе било примено на преглед на Клиниката за педијатрија, неговото семејство оптужува за физичко насилство од страна на медицински сестри. ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗА „ЕВРОПСКОТО“ ЗДРАВСТВО: Да се случеше Хирургија во европска држава, раководството ќе леташе од фотелји истиот ден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: