Мик Џегер наскоро ќе наполни 81 година и продолжува да ја воодушевува публиката ширум светот со препознатливите енергични изведби

2 копии

Фронтменот на Ролинг Стоунс, Мик Џегер, на 26 јули ќе наполни 81 година, но тој сè уште ужива да биде на сцената и не планира наскоро да престане да пее, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Концертната турнеја „Танго приказна“ има за цел доближување на танго културата, музиката и танцот пред широката македонска публика. Првиот концерт беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По цели 25 години една од најпопуларните пејачки на Балканот, миленичката на публиката од Вардар па до Триглав, Драгана Мирковиќ ќе одржи спектакуларен настап ...
| | веќе видена | слични

Останато

Будно се следи состојбата, има доволно ресурси, доволно луѓе на терен и се надевам дека во текот на денот ќе се стави под контрола пожарот на планината Серта ...
сите 234 | | | веќе видена

Пукотниците од Пенсилванија се слушаа низ сите делови на светот, поради што не е чудно што децата во Уганда решија да глумат атентат на Трамп, објави Дејли ...
сите 222 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила вчера попладенто на автопатот Куманово - Скопје. Притоа повредни се четири лица, поточно возачите и сопатниците во ...
сите 346 | | | веќе видена

„Високите температури кои деновиве во делови од земјата надминуваат 40 степени, предизвикаа поизразено губење на почвената влага. Овие температури влијаат ...
сите 230 | | | веќе видена

Пожарите кои веќе десетина дена беснеат низ државата, на површина ги извадија бројните проблеми напластени во нашата држава. Иако, пред кратко време имавме ...
сите 87 | | | веќе видена

Како што објави NBC News, општиот тон на разговорот беше дека секој план за излез - доколку Бајден одлучи да го преземе тој чекор, како што некои од неговите ...
сите 136 | | | веќе видена

Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска војна – ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мик Џегер наскоро ќе наполни 81 година и продолжува да ја воодушевува публиката ширум светот со препознатливите енергични изведби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: