Таравари: Сигурен сум дека оваа влада ќе ги почне преговорите со ЕУ


Арбен Таравари, кој е дел од коалицијата „Вреди“ која преговара со ВМРО-ДПМНЕ за составување на нова влада денеска изјави дека е сигурен оти оваа влада ќе ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
| | веќе видена | слични

Допрва ќе се излезе со иницијатива за „мајскиот договор“, изјави потпретседателот на ДУИ Бујар Османи и со тоа ја потврди информацијата на „Слободен печат“ ...
| | веќе видена | слични

И покрај поддршката од Европскиот фронт со која обезбедија двотретинско мнозинство за реорганизација на владиниот кабинет, ВМРО—ДПМНЕ нема да го промени ...
| | веќе видена | слични

Исходот од изборите за Европскиот парламент видовме дека помести но и промени дел од национални текови и политики и на самите земји членки на Унијата. Од ...
| | веќе видена | слични

Дискутабилно е како одеднаш, по завршувањето на претседателствувањето со ЕУ, Макрон излезе со некаков „француски предлог“ за надминување на бугарското вето за ...
| | веќе видена | слични

Добриот резултат на радикалната десница на изборите за Европскиот парламент, секако дека нема добро да се одрази врз политиката на проширувањето на Европската ...
| | веќе видена | слични

Она што отвора нови перспективи за земјава, тоа е новиот состав на ЕП, како и на Европската комисија, кои ќе мораат да вложат многу повеќе напори да го ...
| | веќе видена | слични

Додека од Брисел во екот на изборите за Европскиот парламент беа испратени изјави дека се подотвора прозорецот за европска интеграција на Молдавија и на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Партијата за слобода, Илир Мета, со задоволство прифати да даде ексклузивно интервју за порталот Lideri.mk од Македонија. Во ова интервју, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 779 | | | веќе видена

Републиканците во Претставничкиот дом го повикуваат претседателот на САД, Џо Бајден да поднесе оставка од функцијата, откако тој најави дека повеќе нема да ...
сите 410 | | | веќе видена

Службениците на Тајната служба одбија да му обезбедат дополнително обезбедување на Доналд Трамп пред обидот за атентат минатиот викенд, според ...
сите 260 | | | веќе видена

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 76 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таравари: Сигурен сум дека оваа влада ќе ги почне преговорите со ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: