Дел Боске : “Италија си е Италија“

Селекторот на светскиот и европскиот првак Шпанија, Винсент Дел Боске изненади со тактита и поставеноста на фудбалерите за премиерата на ЕП. Мега пресметката ...
| | веќе видена | слични

ОД СТРУЧЕН АГОЛ Многу интересни натпревари, со многу енергија, трчање, дуели и акции видовме во неделата, но она што го покажаа Шпанците, кои излегоа на терен ...
| | веќе видена | слични

Освен како потценување на противникот на никаков друг начин не може да се дефинира одлуката на Винсенте дел Боске, кој се одлучи за тим во кој немаше нема ...
| | веќе видена | слични

Бранителот на трофејот од пред четири години дуелот со Италијанците го почна со дури шестмина играчи од средниот ред и токму тоа беше причината за серијата ...
| | веќе видена | слични

Некогаш првиот центарфор на Шпанија , Фернандо Торес сега е резервист во редовите на „црвената фурија“, а шанса на стартот на ЕП доби дури во 74 минута ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дел Боске : “Италија си е Италија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: