Стоилковски: ЈО наводно истражува заговор, власта и директорите на Хирургија се договараат!?

Сведочиме за последните политички „купи ден-продај“ зафати на СДС-ДУИ! Километарски редици за чекање операции, хирургија е во колапс, а мора да се потпреме на ...
| | веќе видена | слични

Маја Манолева, вршител на должноста министер за здравство и довчерашен заменик-министер од СДСМ, зборувајќи за сè почестото иселување на младите лекари од ...
| | веќе видена | слични

Заменик-министерката за здравство, Маја Манолева синоќа ги коментирала случувањата на Клиниката за токсикологија. Според неа, на Клиниката треба да има двајца ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Министерството за здравство соопшти дека Владата на денешната седница ја разгледа и ја усвои Информација за состојбата во хируршките клиники при Универзитетски ...
| | веќе видена | слични

Заменик министерката за здравство Маја Манолева ќе предложи назначување на медицински директор на Клиниката за Токсикологија. „Клиниката треба да има двајца ...
| | веќе видена | слични

Рокот за дефинирање на оперативен план за спроведување на овие активности е една недела.Пред три дена, во понеделникот заменик министерката Маја Манолева ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Власта на СДС и ДУИ го донесе македонското здравство во колапс. Три недели не се врши санација на хируршките сали. Три недели пациентите чекаат за хируршка ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Цели дваесет дена владее хаос на Клиниката на хирургија, 20 дена владее тотален колапс во терцијалното здравство во Македонија. Клучната клиника кај што се ...
| | веќе видена | слични

На премиерот и на одредени членови на Владата им престанаа функциите, ќе ги вршат само неопходните функции до изборот на новата влада
| | веќе видена | слични

Дваесет дена владее хаос на Клиниката на хирургија, повторно обвинија утрово од ВМРО-ДПМНЕ по скандалот со затворените хируршки сали. Според партијата, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 532 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 277 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Откако тримесечно бебе било примено на преглед на Клиниката за педијатрија, неговото семејство оптужува за физичко насилство од страна на медицински сестри. ...
сите 42 | | | веќе видена

Резултат од министерувањето на Филипче е хациендата на Водно, луксузно Ауди Q8 и ограбената државна каса, изјави на денешната прес конференција претеникот Тони ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоилковски: ЈО наводно истражува заговор, власта и директорите на Хирургија се договараат!?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: