`Лалињата` попарени на старот

Анемичната игра на првиот напаѓач, Ван Перси и слабата креативност на средниот ред се глава причина за непријатниот пораз на Холандија од Данска Првото големо ...
| | веќе видена | слични

Холандија денес мора да ја победи Германија ако сака да ги задржи реалните шанси за четвртфиналето На очекувањата за голови, надигрување и возбуда, „групата на ...
| | веќе видена | слични

Нема да бидам пријател со Робен во следните 90 минути, знам колку ќе биде мотивиран, изјави капитенот на "панцирите" Филип Лам за својот клупски соиграч од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 777 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

`Лалињата` попарени на старот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: