„МАНОЛЕВА СЕ СРЕЌАВАЛА СО СИТЕ ДИРЕКТОРИ НА ХИРУРГИЈА“ Додека ЈО истражува заговори тие си се договараат, обвинува Стоилковски


Заменик министерката Маја Манолева се среќавала со сите директори на хирургија, имало договарање, обвини Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ на пресконференција и ...
| | веќе видена | слични

Колкави се листите на чекање на хируршките клиники, каде и како биле препраќани пациентите кои чекале операции? Ова се само дел од прашањата на Нардониот ...
| | веќе видена | слични

Хируршките сали на Клиниките за трауматологија и за ортопедија на Клинички центар се речиси целосно оспособени и функционираат со надворешни компресори со ...
| | веќе видена | слични

Што значи итна набавка на нова компресорска станица и промена на инсталација на хируршките клиники ако укажувањето на Владата се уште патува до заеднички ...
| | веќе видена | слични

Службата за заеднички работи треба да даде предлог за решавање на проблемот на клиниките со компресорите. Оваа постапка ќе потрае, велат во телефонски разговор ...
| | веќе видена | слични

Речиси цел месец операционите сали на клинички работат со двојно помал интензитет. Институциите со недели истражуваат, но и натаму не е утврдено од каде се ...
| | веќе видена | слични

Уште никој не знае од каде доаѓа смрдеата во хируршките сали. Резултатите од германската лабораторија која што треба да утврди каков гас се шири во хирушкиот ...
| | веќе видена | слични

Зошто тоа се прави кога никој до сега не открил од каде доаѓа таа непријатна миризба? Стручните лица велат дека компресорската станица работи. Во заедничките ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 532 | | | веќе видена

На координацијата на Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев, секретарот на Општина Неготино Марија Нацева, Стојанче Ангелов од ЦУК, како и командирите на ...
сите 341 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 239 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Откако тримесечно бебе било примено на преглед на Клиниката за педијатрија, неговото семејство оптужува за физичко насилство од страна на медицински сестри. ...
сите 42 | | | веќе видена

Резултат од министерувањето на Филипче е хациендата на Водно, луксузно Ауди Q8 и ограбената државна каса, изјави на денешната прес конференција претеникот Тони ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„МАНОЛЕВА СЕ СРЕЌАВАЛА СО СИТЕ ДИРЕКТОРИ НА ХИРУРГИЈА“ Додека ЈО истражува заговори тие си се договараат, обвинува Стоилковски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: