ГОЛЕМИОТ ЗАГУБАРСКИ БУНАР ОСТАНУВА НЕПОКРИЕН - што да прави некогашниот скопски бисер со ланскиот минус од 460 илјади евра


Годината тргна добро, но државното акционерско друштво, сепак, не успеа да ја заврши во зоната на позитивата. Напротив, некогашната гордост на скопјани, ...
| | веќе видена | слични

Потегот на Милковски помладиот е пример за добра корпоративна практика на млад менаџер. Со него праќа порака дека верува во компанијата со која раководи. Затоа ...
| | веќе видена | слични

Една стара мудрост вели: „Од коцкање можеш да се збогатиш само ако отвориш коцкарница“. Но, обложувалници, казина и апарати за игри на среќа никнуваат на секој ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот долгогодишен директор на Македонијатурист Доне Таневски, а сега претседател на Надзорниот одбор на компанијата, бил купувачот на акциите кои ...
| | веќе видена | слични

Странската компанија „Дуферко“ од Лугано, Швајцарија, полека, но сигурно, упорно ги засилува своите капитални позиции во нашиот чиличарски гигант „Макстил“. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути АНАЛИЗА: Колку државни коцкарници има во земјава, кои се партнерите, како им оди бизнисот? Висината на 7-ката на ЛОТО по која ...
| | веќе видена | слични

Охридски производител на леб прикажа зголемена добивка за минатата година, а очекувањата се финансиските резултати да стануваат и подобри во наредниот период. ...
| | веќе видена | слични

„Фактор“ како редовен и реноминар хроничар на состојбите на македонскиот пазар на електрична енергија не може, а да не го подвлече, овој општествено-одговорен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во 2023 година во Македонија имало 58 правни субјекти кои се занимавале со коцкање и обложување, а приходот кој го направиле бил 800 милиони евра. Толку пари ...
| | веќе видена | слични

ИКТ индустријата во Македонија го задржа позитивниот тренд на пораст, согласно последната анализа на МАСИТ, која покажува континуиран раст по однос на сите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кандидатот на Републиканската партија на претстојните претседателски избори во САД, Доналд Трамп денеска ги отфрли обвинувањата дека е опасност за ...
сите 279 | | | веќе видена

Не мислам дека треба да се расфрламе со имотот на граѓаните и тој имот да се користи на начин којшто е надвор од законот, посочи премиерот Христијан Мицкоски, ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерот за култура и туризам, Зоран Љутков информира дека се направени паралелни програми, една за култура и една за туризам, во која единственото важно што ...
сите 200 | | | веќе видена

Доналд Трамп на митинг во Мичиген изјави дека „примил куршум за демократија“ кога преживеал обид за атентат. Тоа беше неговиот прв митинг на кој се појави со ...
сите 221 | | | веќе видена

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 800 | | | веќе видена

51-годишен скопјанец се бори за живот на Ургентниот центар откако претходно денеска учествувал во сообраќајна несреќа во Гази Баба. Од Ургентен за Сител велат ...
сите 226 | | | веќе видена

Силно невреме пропратено со силен дожд и град попладне зафати делови од општина Горњи Милановац, а најмногу селата на падините на Сувобор и Рајац, во соседна ...
сите 105 | | | веќе видена

Медиумите со голема „помпа“ го означија присуството на сопругата на Доналд Трамп, Меланија како курцијално за кампањата, а многумина отворено посочуваа дека ...
сите 18 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГОЛЕМИОТ ЗАГУБАРСКИ БУНАР ОСТАНУВА НЕПОКРИЕН - што да прави некогашниот скопски бисер со ланскиот минус од 460 илјади евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: