„Жито Караорман“ направи загуба од 3,2 милиони евра па го смени директорот


Време зa читање: 2 минути Со кичевски „Жито Караорман“ ќе раководи старо-нов состав на Одборот на директори, откако за претходниот се донесе одлука со која не ...
| | веќе видена | слични

Една стара мудрост вели: „Од коцкање можеш да се збогатиш само ако отвориш коцкарница“. Но, обложувалници, казина и апарати за игри на среќа никнуваат на секој ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот долгогодишен директор на Македонијатурист Доне Таневски, а сега претседател на Надзорниот одбор на компанијата, бил купувачот на акциите кои ...
| | веќе видена | слични

Странската компанија „Дуферко“ од Лугано, Швајцарија, полека, но сигурно, упорно ги засилува своите капитални позиции во нашиот чиличарски гигант „Макстил“. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути АНАЛИЗА: Колку државни коцкарници има во земјава, кои се партнерите, како им оди бизнисот? Висината на 7-ката на ЛОТО по која ...
| | веќе видена | слични

Охридски производител на леб прикажа зголемена добивка за минатата година, а очекувањата се финансиските резултати да стануваат и подобри во наредниот период. ...
| | веќе видена | слични

„Фактор“ како редовен и реноминар хроничар на состојбите на македонскиот пазар на електрична енергија не може, а да не го подвлече, овој општествено-одговорен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во 2023 година во Македонија имало 58 правни субјекти кои се занимавале со коцкање и обложување, а приходот кој го направиле бил 800 милиони евра. Толку пари ...
| | веќе видена | слични

ИКТ индустријата во Македонија го задржа позитивниот тренд на пораст, согласно последната анализа на МАСИТ, која покажува континуиран раст по однос на сите ...
| | веќе видена | слични

На РЖ услуги, скопска компанија, по се изгледа дека не им оди добро во последниов период. Компанијата минатата година ја завршила со загуба од близу 182 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Без комплетни, длабоки и радикални реформи, ниту една странска инвестиција, колку било таа и да е голема нема да нѐ спаси од апаратите за реанимација. Да биде ...
сите 173 | | | веќе видена

Полска, Германија и балтичките членки на Европската унија бараат унгарскиот премиер Виктор Орбан да биде „отстранет од претседателството на Унијата“, пишува ...
сите 194 | | | веќе видена

Хејли, која доби поддршката од 97 делегати за време на прелиминарните избори, апелира на единство во партијата пред Националниот конгрес на републиканците, што ...
сите 257 | | | веќе видена

Синиша Ивановски, претседателот на партиската комисија на ВМРО-ДПМНЕ за инфраструктура, урбанизам и транспорт, е назначен за нов директор на Јавното ...
сите 79 | | | веќе видена

Ламин Јамал ​​е апсолутен хит на Европското првенство. Со само 16 години прави магии на фудбалските терени, а токму тој е најзаслужен што Шпанците со победата ...
сите 49 | | | веќе видена

Принцот Вилијам го следеше натпреварот меѓу Англија и Швајцарија во четврт-финалето на Европското првенство. Англиската репрезентација по изведувањето пенали ...
сите 95 | | | веќе видена

Лефков: Грдото лице на власта на СДС и ДУИ, Филипче како министер аминуваше милионски тендери од Ирина Пановска кон фирмата на татко и
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Жито Караорман“ направи загуба од 3,2 милиони евра па го смени директорот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: