Најмногу слободни работни места во секторот Административни и помошни услужни дејности

Во првото тримесечје од 2024 година, стапката на слободни работни места во земјава изнесува 2.03 %, соопшти Државниот завод за статистика. Највисока стапка на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Се намалила инфлацијата кај јужниот сосед. Годишната стапка на инфлација во Грција се намали во мај од 3,1 отсто во април на 2,4 отсто, објави денеска грчкиот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Продажните цени на производителите на индустриски производи, вкупно, во април се повисоки на месечно ниво за 0,7 проценти, а се пониски на годишно ниво за еден ...
| | веќе видена | слични

Во април  во споредба со март годинава, продажните цени на производителите на индустриски производи,вкупно, се повисоки за 4,9 проценти во секторот Рударство и ...
| | веќе видена | слични

За работниците кои доаѓаат во Германија од земји надвор од ЕУ, вклучително и Србија, животот обично е многу поскап отколку дома. Германскиот сојузен завод за ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните речиси секојдневно се изненадени со нови цени на маркетите и пазарите. Сите молчат! Универзитетскиот професор Томе Неновски објаснува како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 532 | | | веќе видена

На координацијата на Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев, секретарот на Општина Неготино Марија Нацева, Стојанче Ангелов од ЦУК, како и командирите на ...
сите 350 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 237 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Откако тримесечно бебе било примено на преглед на Клиниката за педијатрија, неговото семејство оптужува за физичко насилство од страна на медицински сестри. ...
сите 42 | | | веќе видена

Резултат од министерувањето на Филипче е хациендата на Водно, луксузно Ауди Q8 и ограбената државна каса, изјави на денешната прес конференција претеникот Тони ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најмногу слободни работни места во секторот Административни и помошни услужни дејности

Од:
До кого (е-маил):
Порака: