ВМРО-ДПМНЕ: Дали за 120.000 евра санација на Хирургија која не е направена е колабиран цел здравствен систем?!


Дали за 120.000 евра санација на Хирургија која не е направена е колабиран цел здравствен систем?! Министерот за здравство Илир Демири и заменик министерката ...
| | веќе видена | слични

Хируршките сали на Клиниките за трауматологија и за ортопедија на Клинички центар се речиси целосно оспособени и функционираат со надворешни компресори со ...
| | веќе видена | слични

Што значи итна набавка на нова компресорска станица и промена на инсталација на хируршките клиники ако укажувањето на Владата се уште патува до заеднички ...
| | веќе видена | слични

Службата за заеднички работи треба да даде предлог за решавање на проблемот на клиниките со компресорите. Оваа постапка ќе потрае, велат во телефонски разговор ...
| | веќе видена | слични

Речиси цел месец операционите сали на клинички работат со двојно помал интензитет. Институциите со недели истражуваат, но и натаму не е утврдено од каде се ...
| | веќе видена | слични

Уште никој не знае од каде доаѓа смрдеата во хируршките сали. Резултатите од германската лабораторија која што треба да утврди каков гас се шири во хирушкиот ...
| | веќе видена | слични

Зошто тоа се прави кога никој до сега не открил од каде доаѓа таа непријатна миризба? Стручните лица велат дека компресорската станица работи. Во заедничките ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од средата е почнато со помали интервенции кои траат пократко и засега не е забележан никаков проблем во смисла со будење и постоперативен третман на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 277 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 106 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Откако тримесечно бебе било примено на преглед на Клиниката за педијатрија, неговото семејство оптужува за физичко насилство од страна на медицински сестри. ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Дали за 120.000 евра санација на Хирургија која не е направена е колабиран цел здравствен систем?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: