Москва се заканува со „последици“ за оштетување на системот за рано предупредување

Москва им се закани на САД со „последици“ поради, како што го нарече, „мешањето во рускиот систем за рано предупредување за ракети“, наводно предизвикано од ...
| | веќе видена | слични

Украинската разузнавачка служба била вмешана во смртоносниот терористички напад на концертната сала Крокус Сити Хол во Москва во март годинава, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични

Руските разузнавачки служби утврдија вмешаност на украинското воено разузнавање во терористичкиот напад во концертната сала „Крокус“. Ова на 11 јуни го изјави ...
| | веќе видена | слични

На украинскиот фронт гранатирани 15 населени места во областа Керсон, а борбите се водат во уште три региони, соопштија украинските власти. Русија не успеа да ...
| | веќе видена | слични

„Успешна операција на ГУР, активностите продолжуваат“, изјави соговорникот за Униан без да даде дополнителни детали.Шефот на Република Северна Осетија, Сергеј ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Украина нападна руски цели со вкупно 25 борбени дронови во текот на ноќта, соопшти Министерството за одбрана во Москва и додава дека еден дрон стигнал длабоко ...
| | веќе видена | слични

Според руската окупациска администрација, 19 лица се убиени во украинското гранатирање на окупирано село во јужниот регион Херсон, јави ДПА. Шефот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Будно се следи состојбата, има доволно ресурси, доволно луѓе на терен и се надевам дека во текот на денот ќе се стави под контрола пожарот на планината Серта ...
сите 234 | | | веќе видена

Пукотниците од Пенсилванија се слушаа низ сите делови на светот, поради што не е чудно што децата во Уганда решија да глумат атентат на Трамп, објави Дејли ...
сите 222 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила вчера попладенто на автопатот Куманово - Скопје. Притоа повредни се четири лица, поточно возачите и сопатниците во ...
сите 346 | | | веќе видена

„Високите температури кои деновиве во делови од земјата надминуваат 40 степени, предизвикаа поизразено губење на почвената влага. Овие температури влијаат ...
сите 230 | | | веќе видена

Пожарите кои веќе десетина дена беснеат низ државата, на површина ги извадија бројните проблеми напластени во нашата држава. Иако, пред кратко време имавме ...
сите 87 | | | веќе видена

Како што објави NBC News, општиот тон на разговорот беше дека секој план за излез - доколку Бајден одлучи да го преземе тој чекор, како што некои од неговите ...
сите 136 | | | веќе видена

Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска војна – ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Москва се заканува со „последици“ за оштетување на системот за рано предупредување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: