Најмногу слободни работни места во секторот Административни и помошни услужни дејности


Највисока стапка на слободни работни места од 3.59 % има секторот Административни и помошни услужни дејности, додека најмала е стапката во секторот Снабдување ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Продажните цени на производителите на индустриски производи, вкупно, во април се повисоки на месечно ниво за 0,7 проценти, а се пониски на годишно ниво за еден ...
| | веќе видена | слични

Во април  во споредба со март годинава, продажните цени на производителите на индустриски производи,вкупно, се повисоки за 4,9 проценти во секторот Рударство и ...
| | веќе видена | слични

За работниците кои доаѓаат во Германија од земји надвор од ЕУ, вклучително и Србија, животот обично е многу поскап отколку дома. Германскиот сојузен завод за ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните речиси секојдневно се изненадени со нови цени на маркетите и пазарите. Сите молчат! Универзитетскиот професор Томе Неновски објаснува како ...
| | веќе видена | слични

Во првиот квартал од 2024, БДП се зголемил за 1.2 отсто на годишна основа, задржувајќи ја потиснатата економска динамика од 2023. Релативно воздржаната ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Бруто домашниот производ во првото тримесечје е зголемен за 1,2 проценти на годишна основа, при што ја задржал потиснатата економска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 532 | | | веќе видена

На координацијата на Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев, секретарот на Општина Неготино Марија Нацева, Стојанче Ангелов од ЦУК, како и командирите на ...
сите 341 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 239 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Кривична пријава е поднесена против поранешната организациска директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази од Тетово заради основано сомнение дека ...
сите 52 | | | веќе видена

Откако тримесечно бебе било примено на преглед на Клиниката за педијатрија, неговото семејство оптужува за физичко насилство од страна на медицински сестри. ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најмногу слободни работни места во секторот Административни и помошни услужни дејности

Од:
До кого (е-маил):
Порака: