Холанѓаните сакаат да знаат зошто плаќаат повеќе од Германците за Кока-Кола, Нутела и сладолед

Во Европската унија нема единствен пазар, па Холанѓаните плаќаат 70 отсто повеќе од Германците за шише Кока-Кола, пишува бриселски „Политико“. Холандскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската комисија ја казни мултинационалната прехранбена компанија „Монделес“ со 337,5 милиони евра поради попречување на прекуграничната трговија со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Тему“, онлајн трговец на мало со повеќе од 75 милиони месечни корисници во ЕУ, честопати не успева да им обезбеди на потрошувачите клучни информации за ...
| | веќе видена | слични

Кризата со понудата продолжува да го тресе пазарот, а цените на какаото не се намалуваат. Некои стартапи, сепак, нудат алтернативи: ќе мислите дека тоа е ...
| | веќе видена | слични

И покрај сите закони и директиви кои се обидуваат да стават крај на тоа, домашните и другите електрични уреди се расипуваат (програмирани) побрзо од пред десет ...
| | веќе видена | слични

Европскиот парламент неодамна усвои директива за заеднички правила за промовирање на поправка на стоки, што треба да им го олесни на потрошувачите поправка на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Полициски воздухоплов од типот Бел-412 од Одделот за воздухопловни единици и денеска продолжи да дејствува на пожарот што избувна на планината Серта, меѓу ...
сите 565 | | | веќе видена

Будно се следи состојбата, има доволно ресурси, доволно луѓе на терен и се надевам дека во текот на денот ќе се стави под контрола пожарот на планината Серта ...
сите 234 | | | веќе видена

Пукотниците од Пенсилванија се слушаа низ сите делови на светот, поради што не е чудно што децата во Уганда решија да глумат атентат на Трамп, објави Дејли ...
сите 222 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила вчера попладенто на автопатот Куманово - Скопје. Притоа повредни се четири лица, поточно возачите и сопатниците во ...
сите 346 | | | веќе видена

„Високите температури кои деновиве во делови од земјата надминуваат 40 степени, предизвикаа поизразено губење на почвената влага. Овие температури влијаат ...
сите 230 | | | веќе видена

Пожарите кои веќе десетина дена беснеат низ државата, на површина ги извадија бројните проблеми напластени во нашата држава. Иако, пред кратко време имавме ...
сите 87 | | | веќе видена

Како што објави NBC News, општиот тон на разговорот беше дека секој план за излез - доколку Бајден одлучи да го преземе тој чекор, како што некои од неговите ...
сите 136 | | | веќе видена

Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска војна – ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Холанѓаните сакаат да знаат зошто плаќаат повеќе од Германците за Кока-Кола, Нутела и сладолед

Од:
До кого (е-маил):
Порака: