За 27 месеци напади со ракети, крстосувачки проектили и експлозивни дронови, Украина потопи или сериозно оштети повеќе од десетина големи воени бродови на ...
| | веќе видена | слични

„Во текот на ноќта нападнавме неколку напредни руски системи за воздушна одбрана низ Крим“, соопшти денеска украинската армија. „Украина успешно нападна еден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Украина успешно нападна еден руски противвоздушен ракетен систем С-400 во близина на Јанкој, како и два непријателски противвоздушни ракетни системи С-300 во ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти Главната разузнавачка управа на Министерството за одбрана на Украина, на 8 јуни на територијата на аеродромот Ахтубинск во Астраханската ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Украина објави дека нејзините сили прво собориле најсовремен руски борбен авион Су-57 на аеродром во Русија. Според Главната разузнавачка управа на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„На 8 јуни 2024 година, повеќенаменски ловец Су-57 беше соборен во областа на аеродромот Ахтубинск во регионот Астрахан на Руската Федерација, кој се наоѓа на ...
| | веќе видена | слични

Руска телевизија емитуваше мапа на градови кои Украинците можат да ги погодат. Мапата ги истакнува регионите долж украинско-руската граница, вклучувајќи ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 968 | | | веќе видена

Американската тајна служба соопшти дека отфрлила некои барања на предизборниот тим на републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп да ја зголеми ...
сите 247 | | | веќе видена

Службениците на Тајната служба одбија да му обезбедат дополнително обезбедување на Доналд Трамп пред обидот за атентат минатиот викенд, според ...
сите 315 | | | веќе видена

Припадниците од 1.пешадиски баталјон од Кичево активно се вклучија во гасење на пожарот во реонот на с.Брезница и с.Тажево, Македонски Брод. Нивните колеги од ...
сите 838 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 322 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 47 | | | веќе видена

Скопската полиција поднесе кривични пријави против двајца тетовци фатени со марихуана во автомобилот на почетокот на месецов. „СВР Скопје поднесе кривична ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: