По успешата деловна година, НЛБ Банка ќе исплати дивиденда во висина од 36,6 милиони евра


Според резултатите презентирани денеска на Годишното акционерско собрание, зад НЛБ Банка Скопје е уште една успешна година која ја одбележаа силната кредитна ...
| | веќе видена | слични

 Законските измени со кои се олеснува постапката на транформација на друштвата со ограничена одговорност во акционерски друштва, постапката за првично издавање ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Воведувањето и употребата на меѓународните стандарди за финансиско известување во нашата земја ќе обезбеди усогласеност на финансиските извештаи на домашните ...
| | веќе видена | слични
10 копии

- И покрај периодот на продолжени последователни шокови од невидени размери, активностите на банкарскиот систем и натаму растат и тој е стабилен и во услови на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Целото свое образование, стручност и работно искуство го користам за успешно раководење и соочување со предизвиците, вели Александра ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Новата правна рамка во платежната сфера е значително усогласена со правото на Европската Унија и им овозможува олеснет влез на давателите на платежни услуги од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Дигиталната технологија сѐ повеќе влијае врз финансиската индустрија. Модернизацијата на плаќањето е особено изразена и зема сѐ поголем замав и во нашата ...
| | веќе видена | слични

Мобилните телефони и паметните часовници се повеќе се користат во земјава. Освен основната улога, да се одговори на повик или порака, да се прикаже колку е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Да ги игнорираме продавниците и трафиките кои немаат терминали за плаќање со картички и оние што не дозволуваат плаќање со картичка кога сакаме да купиме ...
| | веќе видена | слични

Се повеќе граѓани плаќаат електронски и тоа најчесто преку мобилен телефон. Подигањето готовина од банкоматите се зголемува, а користењето на банкарските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска двата хеликоптери од Одделот за воздухопловни единици на МВР повторно дејствуваа во реонот на селата Мокрени, Габровник и Селце. Кракот од пожарот кој ...
сите 921 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 345 | | | веќе видена

Една недела откако поранешниот американски претседател и републикански кандидат на претстојните избори Доналд Трамп преживеа обид за атентат на митинг во ...
сите 202 | | | веќе видена

59-годишната Камала Харис, која веднсш по повлекувањето од претседателската трка, Џо Бајден ја поддржа јавно родена и израсната во Оукленд, Калифорнија, од ...
сите 209 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од западен правец. ...
сите 236 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 45 | | | веќе видена

Без здравствено осигурување, со плата која доцни и не им е исплатена од мај годинава, вработените во Национални Шуми на чело со раководителот од Демир Капија, ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По успешата деловна година, НЛБ Банка ќе исплати дивиденда во висина од 36,6 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: