НАТОКМИЈА УБАВО ПРОФИТНО „ЧЕКМЕЏЕ“ ОД ЕДЕН И ПОЛ МИЛИОНИ ЕВРА - кои се шпедитерите што не сакаат да се „мрсат“ со дивиденда, ќе земат само „ситно“


За Фершпед Фактор веќе пишуваше дека компанијата го враќа стариот сјај и продолжува да оди по патеките на успешното работење , но деновиве тие покажуваат дека ...
| | веќе видена | слични

Месечниот берзански билтен секогаш е извор на интересни информации за домашниот бизнис. Кој е најбаран, кој е најтргуван, но и кој е највреден на домашната ...
| | веќе видена | слични

Григор Копров своите 20.708 акции во „Македонијатурист“ ги продаде во април топтан за нешто повеќе од 1,7 милиони евра. Тогаш цената за акција беше 5.150 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Унгарскиот државен инвестициски фонд „Corvinus Zrt.“ и француската компанија за управување со инфраструктура „Vinci Airports“ објавија дека го купиле ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Акцијата на скопски „Адинг“ со забележаните 40,83 проценти има најголемо нагорно движење на вредноста. Од 1.200 денари во април на ...
| | веќе видена | слични

Попладнево на Берзата помина блок трансакција со акциите на компанијата „Еленица“ Струмица, која се занимава со производство на цигли и ќерамиди, а која на ...
| | веќе видена | слични

Словенечката НЛБ Групација достави официјална понуда за преземање на акциите на австриската Адико банка во Србија. Словенечката групација, која во последните ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Раздвиженост на Берзата во мај и зголемени вредности, но без промени од аспект на манифестираниот инвеститорски интерес. Или, тие што ...
| | веќе видена | слични

Унгарската државна компанија Корвинус (Corvinus Zrt) и францускиот коинвеститор „Ванси “ (Vinci Airports) го купија аеродромот во Будимпешта од претходниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 532 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 277 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Откако тримесечно бебе било примено на преглед на Клиниката за педијатрија, неговото семејство оптужува за физичко насилство од страна на медицински сестри. ...
сите 42 | | | веќе видена

Резултат од министерувањето на Филипче е хациендата на Водно, луксузно Ауди Q8 и ограбената државна каса, изјави на денешната прес конференција претеникот Тони ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАТОКМИЈА УБАВО ПРОФИТНО „ЧЕКМЕЏЕ“ ОД ЕДЕН И ПОЛ МИЛИОНИ ЕВРА - кои се шпедитерите што не сакаат да се „мрсат“ со дивиденда, ќе земат само „ситно“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: