НАЈПРВИН ЗАКОНОТ ЗА ИЗМЕНА НА МИНИСТЕРСТВАТА, а кога ќе биде, денеска ќе се одлучуваа


Претседателот на Собранието, Африм Гаши за денес ја закажа првата официјална координација на пратеничките групи. На неа, како што информираат собраниските ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Стратегијата на ВМРО-ДПМНЕ вели дека јавниот долг ќе се зголеми над 60% од БДП. Контрадикторно е дека ова никаде не е споменато во нивната програма Платформа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Изет Меџити вчераа потврди дека тој ќе биде прв вицепремиер и министер за екологија, а градоначалникот на Општина Гостивар и лидер на Алијанса за Албанците ...
| | веќе видена | слични

Секретарот за меѓународна соработка на ВМРО-ДПМНЕ, Стефан Андоновски, кој беше дел од техничката влада како заменик министер за информатичко општество и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Секое прашање кое што се однесува на донесување на закон е легитимно прашање и треба да се одговори. Прво би требало да кажеме дека оваа реорганизација на ...
| | веќе видена | слични

ЕУ и САД нема да се согласат со распуштање на Судскиот совет и Советот на јавни обвинители, нешто што го најавуваа ВМРО-ДПМНЕ како дел од активностите за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во гостување во централниот дневник на Сител, универзитетскиот професор Александар Спасеновски разговараше за значајните влијанија на изборите за Европскиот ...
| | веќе видена | слични

Тони Јаревски од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа рече дека преговорите за новата влада се во тек со задоволително темпо и базирана на принципи. за 10 дена ...
| | веќе видена | слични

„Се направија тимови, преговорите течат, мислам дека течат со задоволително темпо, базирано е врз основа на принципи, врз основа на програмските определби, и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 532 | | | веќе видена

На координацијата на Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев, секретарот на Општина Неготино Марија Нацева, Стојанче Ангелов од ЦУК, како и командирите на ...
сите 341 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 239 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Откако тримесечно бебе било примено на преглед на Клиниката за педијатрија, неговото семејство оптужува за физичко насилство од страна на медицински сестри. ...
сите 42 | | | веќе видена

Резултат од министерувањето на Филипче е хациендата на Водно, луксузно Ауди Q8 и ограбената државна каса, изјави на денешната прес конференција претеникот Тони ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАЈПРВИН ЗАКОНОТ ЗА ИЗМЕНА НА МИНИСТЕРСТВАТА, а кога ќе биде, денеска ќе се одлучуваа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: