Богатите во Европа пијат поевтина „кока-кола“?!

2 копии

Европската комисија ја казни мултинационалната прехранбена компанија „Монделес“ со 337,5 милиони евра поради попречување на прекуграничната трговија со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Тему“, онлајн трговец на мало со повеќе од 75 милиони месечни корисници во ЕУ, честопати не успева да им обезбеди на потрошувачите клучни информации за ...
| | веќе видена | слични

И покрај сите закони и директиви кои се обидуваат да стават крај на тоа, домашните и другите електрични уреди се расипуваат (програмирани) побрзо од пред десет ...
| | веќе видена | слични

Европскиот парламент неодамна усвои директива за заеднички правила за промовирање на поправка на стоки, што треба да им го олесни на потрошувачите поправка на ...
| | веќе видена | слични

Во Европската унија нема единствен пазар, па Холанѓаните плаќаат 70 отсто повеќе од Германците за шише Кока-Кола, пишува бриселски „Политико“. Холандскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во петокот и саботата, тајни купувачи посетија 22 продавници и месарници во Загреб и неговата околина, каде што купуваа разни стоки, како што се овошје и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 971 | | | веќе видена

Една недела откако поранешниот американски претседател и републикански кандидат на претстојните избори Доналд Трамп преживеа обид за атентат на митинг во ...
сите 253 | | | веќе видена

Службениците на Тајната служба одбија да му обезбедат дополнително обезбедување на Доналд Трамп пред обидот за атентат минатиот викенд, според ...
сите 260 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 47 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 236 | | | веќе видена

Републиканците во Претставничкиот дом го повикуваат претседателот на САД, Џо Бајден да поднесе оставка од функцијата, откако тој најави дека повеќе нема да ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Богатите во Европа пијат поевтина „кока-кола“?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: