КОИ СЕ ТИЕ ГОЛЕМИ ДОМАЌИНИ: Ланската добивка од три милиони евра ќе се реинвестира, а 8 и пол милиони од претходната година ќе се чуваат, дивиденда нема да има


Ако минатата година се делеше дивиденда од три милиони евра, и тоа на предлог на помалиот акционер, оваа година тоа нема да се случи. Скопската рафинерија ...
| | веќе видена | слични

Месечниот берзански билтен секогаш е извор на интересни информации за домашниот бизнис. Кој е најбаран, кој е најтргуван, но и кој е највреден на домашната ...
| | веќе видена | слични

Григор Копров своите 20.708 акции во „Македонијатурист“ ги продаде во април топтан за нешто повеќе од 1,7 милиони евра. Тогаш цената за акција беше 5.150 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Унгарскиот државен инвестициски фонд „Corvinus Zrt.“ и француската компанија за управување со инфраструктура „Vinci Airports“ објавија дека го купиле ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Акцијата на скопски „Адинг“ со забележаните 40,83 проценти има најголемо нагорно движење на вредноста. Од 1.200 денари во април на ...
| | веќе видена | слични

Попладнево на Берзата помина блок трансакција со акциите на компанијата „Еленица“ Струмица, која се занимава со производство на цигли и ќерамиди, а која на ...
| | веќе видена | слични

Словенечката НЛБ Групација достави официјална понуда за преземање на акциите на австриската Адико банка во Србија. Словенечката групација, која во последните ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Раздвиженост на Берзата во мај и зголемени вредности, но без промени од аспект на манифестираниот инвеститорски интерес. Или, тие што ...
| | веќе видена | слични

Унгарската државна компанија Корвинус (Corvinus Zrt) и францускиот коинвеститор „Ванси “ (Vinci Airports) го купија аеродромот во Будимпешта од претходниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 1029 | | | веќе видена

Тајната служба на САД соопшти дека отфрлила некои барања од предизборниот тим на републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп да ја зголеми безбедноста ...
сите 385 | | | веќе видена

Припадниците од 1.пешадиски баталјон од Кичево активно се вклучија во гасење на пожарот во реонот на с.Брезница и с.Тажево, Македонски Брод. Нивните колеги од ...
сите 838 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 321 | | | веќе видена

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 77 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 47 | | | веќе видена

Скопската полиција поднесе кривични пријави против двајца тетовци фатени со марихуана во автомобилот на почетокот на месецов. „СВР Скопје поднесе кривична ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОИ СЕ ТИЕ ГОЛЕМИ ДОМАЌИНИ: Ланската добивка од три милиони евра ќе се реинвестира, а 8 и пол милиони од претходната година ќе се чуваат, дивиденда нема да има

Од:
До кого (е-маил):
Порака: