Албанците со најмал број на министри во Владата во последните 20 години

Албанците ќе предводат најмал број на министерства во Владата во последните 20 години, кажува евиденцијата на ТВ21, додека траат преговорите помеѓу ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Двотретинската поддршка од Европскиот фронт за реорганизација на владата – проект на идниот премиер Христијан Мицкоски и формирањето на ад-хок телото за ...
| | веќе видена | слични

Бројни имиња на истакнати партиски функционери како можни идни министри во новата Влада, но ниту еден од нив не е потврден од коалициите и партиите кои ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според информации во повеќе медиуми, веќе е направена конечната поделба на директорки и заменик директорски места во новата владина коалиција. Коалицијата ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 60 државни агенции, затвори, здравствени и кулутурни институции, во кои на раководните функции директор или заменик-директор ќе бидат поставени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 532 | | | веќе видена

На координацијата на Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев, секретарот на Општина Неготино Марија Нацева, Стојанче Ангелов од ЦУК, како и командирите на ...
сите 345 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 237 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Откако тримесечно бебе било примено на преглед на Клиниката за педијатрија, неговото семејство оптужува за физичко насилство од страна на медицински сестри. ...
сите 42 | | | веќе видена

Резултат од министерувањето на Филипче е хациендата на Водно, луксузно Ауди Q8 и ограбената државна каса, изјави на денешната прес конференција претеникот Тони ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Албанците со најмал број на министри во Владата во последните 20 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: