Улусој: Во 2023 во Македонија биле 200.000 турски туристи, а во Турција околу 250.000 македонски туристи

2 копии

Во турската култура, појадокот е најзначајниот оброк во денот. Турскиот збор за појадок, „Kahvaltı“, во превод значи „пред кафе“, што значи оброк во кој се ...
| | веќе видена | слични

Според експертите, користењето на новите технологии ќе го збогати искуството кај туристите со содржини што дотогаш не биле достапни, на начин што подлабоко ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

На неа пишува: „Каде и да погледнете, секој е странец“, пренесува Би-Би-Си. Полицијата тврди дека минатиот викенд во мај имало 10.000 демонстранти на улиците ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот град Венеција воведува нова забрана за туристите. Туристичките групи во Венеција се ограничени на 25 лица, додека употребата на мегафони е ...
| | веќе видена | слични

Порака била исцртана со црн маркер на дрвена табла и била напишана со големи букви. Во неа пишувало: „Каде и да погледнете, секој е странец“. Полицијата тврди ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 968 | | | веќе видена

Американската тајна служба соопшти дека отфрлила некои барања на предизборниот тим на републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп да ја зголеми ...
сите 247 | | | веќе видена

Службениците на Тајната служба одбија да му обезбедат дополнително обезбедување на Доналд Трамп пред обидот за атентат минатиот викенд, според ...
сите 315 | | | веќе видена

Припадниците од 1.пешадиски баталјон од Кичево активно се вклучија во гасење на пожарот во реонот на с.Брезница и с.Тажево, Македонски Брод. Нивните колеги од ...
сите 838 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 47 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 246 | | | веќе видена

Скопската полиција поднесе кривични пријави против двајца тетовци фатени со марихуана во автомобилот на почетокот на месецов. „СВР Скопје поднесе кривична ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Улусој: Во 2023 во Македонија биле 200.000 турски туристи, а во Турција околу 250.000 македонски туристи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: