Повеќе загинати и повредени во пожар во руска нафтена рафинерија

Украина тврди дека нејзините сили погодиле ултрамодерен руски воен авион „су-57“, во акција изведена речиси 600 километри од бојното поле. Украинското воено ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Украина денеска соопшти дека нејзините сили погодиле ултрамодерен руски воен авион стациониран во воздухопловна база на речиси 600 километри од линијата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Британскиот телевизиски канал Sky News, повикувајќи се на извор од вооружените сили на Украина, наведува дека е погоден рускиот команден центар кај Белгород. ...
| | веќе видена | слични

На украинскиот фронт гранатирани 15 населени места во областа Керсон, а борбите се водат во уште три региони, соопштија украинските власти. Русија не успеа да ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти Главната разузнавачка управа на Министерството за одбрана на Украина, на 8 јуни на територијата на аеродромот Ахтубинск во Астраханската ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Украина објави дека нејзините сили прво собориле најсовремен руски борбен авион Су-57 на аеродром во Русија. Според Главната разузнавачка управа на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„На 8 јуни 2024 година, повеќенаменски ловец Су-57 беше соборен во областа на аеродромот Ахтубинск во регионот Астрахан на Руската Федерација, кој се наоѓа на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полициски воздухоплов од типот Бел-412 од Одделот за воздухопловни единици и денеска продолжи да дејствува на пожарот што избувна на планината Серта, меѓу ...
сите 565 | | | веќе видена

Будно се следи состојбата, има доволно ресурси, доволно луѓе на терен и се надевам дека во текот на денот ќе се стави под контрола пожарот на планината Серта ...
сите 234 | | | веќе видена

Пукотниците од Пенсилванија се слушаа низ сите делови на светот, поради што не е чудно што децата во Уганда решија да глумат атентат на Трамп, објави Дејли ...
сите 222 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила вчера попладенто на автопатот Куманово - Скопје. Притоа повредни се четири лица, поточно возачите и сопатниците во ...
сите 346 | | | веќе видена

„Високите температури кои деновиве во делови од земјата надминуваат 40 степени, предизвикаа поизразено губење на почвената влага. Овие температури влијаат ...
сите 230 | | | веќе видена

Пожарите кои веќе десетина дена беснеат низ државата, на површина ги извадија бројните проблеми напластени во нашата држава. Иако, пред кратко време имавме ...
сите 87 | | | веќе видена

Како што објави NBC News, општиот тон на разговорот беше дека секој план за излез - доколку Бајден одлучи да го преземе тој чекор, како што некои од неговите ...
сите 136 | | | веќе видена

Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска војна – ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повеќе загинати и повредени во пожар во руска нафтена рафинерија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: