Хрватска стана скапа земја, цените за храна никогаш не се враќаат по старо

Во текот на изминатите години, Хрватска стана скапа земја, а цените на прехранбените производи, овошјето и зеленчукот секогаш растат. Како резултат на тоа, ...
| | веќе видена | слични

Брендовите за обувки фокусирани на удобноста како Birkenstock, Hoka, Crocs и On Running забележаа рекордна продажба во првиот квартал, бидејќи промените во ...
| | веќе видена | слични

Канада бара меѓународен синџир на намирници за влез на домашниот пазар, по долгогодишно незадоволство на клиентите поради високите цени на храната, а голем дел ...
| | веќе видена | слични

Кризата со понудата продолжува да го тресе пазарот, а цените на какаото не се намалуваат. Некои стартапи, сепак, нудат алтернативи: ќе мислите дека тоа е ...
| | веќе видена | слични

Странските инвеститори го интензивираат своето присуство во Кина со отворање нови продавници, лансирање иновативни производи, потпишување повеќе договори за ...
| | веќе видена | слични

Словенска Палома, најстариот регионален производител на санитарна хартија, неодамна свечено го означи крајот на инвестицискиот циклус вреден 138 милиони евра. ...
| | веќе видена | слични

Во Европската унија нема единствен пазар, па Холанѓаните плаќаат 70 отсто повеќе од Германците за шише Кока-Кола, пишува бриселски „Политико“. Холандскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полициски воздухоплов од типот Бел-412 од Одделот за воздухопловни единици и денеска продолжи да дејствува на пожарот што избувна на планината Серта, меѓу ...
сите 565 | | | веќе видена

Будно се следи состојбата, има доволно ресурси, доволно луѓе на терен и се надевам дека во текот на денот ќе се стави под контрола пожарот на планината Серта ...
сите 234 | | | веќе видена

Пукотниците од Пенсилванија се слушаа низ сите делови на светот, поради што не е чудно што децата во Уганда решија да глумат атентат на Трамп, објави Дејли ...
сите 222 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила вчера попладенто на автопатот Куманово - Скопје. Притоа повредни се четири лица, поточно возачите и сопатниците во ...
сите 346 | | | веќе видена

„Високите температури кои деновиве во делови од земјата надминуваат 40 степени, предизвикаа поизразено губење на почвената влага. Овие температури влијаат ...
сите 230 | | | веќе видена

Пожарите кои веќе десетина дена беснеат низ државата, на површина ги извадија бројните проблеми напластени во нашата држава. Иако, пред кратко време имавме ...
сите 87 | | | веќе видена

Како што објави NBC News, општиот тон на разговорот беше дека секој план за излез - доколку Бајден одлучи да го преземе тој чекор, како што некои од неговите ...
сите 136 | | | веќе видена

Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска војна – ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хрватска стана скапа земја, цените за храна никогаш не се враќаат по старо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: