Преговорите за Влада продолжуваат, партиите не откриваат детали


Течат преговорите за формирањето на новата Влада меѓу коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ, „Вреди“ и „ЗНАМ“. Партиите потврдуваат дека разговорите се во финална фаза, но ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Додека ВМРО-ДПМНЕ обезбедува единство и гради консензус за прашања важни за системот и развојот на државата, и тоа без никакви хипотеки кон никого, ...
| | веќе видена | слични

На СДСМ покрај сериозна анализа на изборниот резултат му требаат длабоки реформи и сериозно преструктуирање наместо само козметичка шминка за партијата ...
| | веќе видена | слични

Тие наместо за граѓаните водат сметка за лидерската трка во партијата. Измените во Законот за организација на работата на органите на државната управа се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова е должна да го потпише указот на Законот за организација и работа на органите на државната управа бидејќи станува ...
| | веќе видена | слични

“Погрешна е дилемата дали се оправдани повеќе или помалку министерства. Клучното прашање е дали ова отвора врати за нови вработувања во јавниот сектор. Ако да, ...
| | веќе видена | слични

Директорот на ТИРЗ и еден од кандидатите за нов лидер на СДСМ, Јован Деспотовски смета дека погрешна е дилемата дали се оправдани повеќе или помалку ...
| | веќе видена | слични
12 копии

СДСМ полека станува изолирана партија. Тие не поддржаа системски закон, иако огромното двотретинско мнозинство на пратеници во Собранието изгласаа закон со што ...
| | веќе видена | слични

Откако пратениците на СДСМ побараа од претседателката на Македонија, Гордана Силјановска Давкова да стави вето на ЗОУРД, се огласи професорката Тања ...
| | веќе видена | слични

СДСМ полека станува изолирана партија, порачуваат од ВМРО-ДПМНЕ откако од „Бихаќка“ не го поддржаа законот за реорганизација и зголемување на бројот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 240 | | | веќе видена

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 106 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Откако тримесечно бебе било примено на преглед на Клиниката за педијатрија, неговото семејство оптужува за физичко насилство од страна на медицински сестри. ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преговорите за Влада продолжуваат, партиите не откриваат детали

Од:
До кого (е-маил):
Порака: