Украинските одбранбени сили погодија нафтен терминал во Краснодарскиот крај во Русија


Вооружените сили на Украина го погодија нафтениот терминал на руското пристаниште Кавказ во Краснодарскиот крај. Генералштабот извести дека нападот ноќта на 31 ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Чешка нема намера да испраќа воени инструктори во Украина и ќе продолжи да ги обучува украинските војници во своите бази, изјави министерката за одбрана Јана ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека обуката на Украинците за борбени авиони Мираж почнува „веднаш“. Кажа дека Франција работи во „коалиција“ со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот Емануел Макрон објави дека Франција веднаш ќе започне со обука на украинските сили со борбени авиони Мираж, што Франција ќе и ги даде на Украина. ...
| | веќе видена | слични

Украинските одбранбени сили погодија руска воена касарна во окупираниот град Луганск, а локалните жители објавија видео материјали од нападот. Во нападот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Изјавите на францускиот претседател Емануел Макрон за зголемување на воената поддршка за Украина покажуваат дека Франција е „подготвена директно да учествува ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Полициски воздухоплов од типот Бел-412 од Одделот за воздухопловни единици и денеска продолжи да дејствува на пожарот што избувна на планината Серта, меѓу ...
сите 565 | | | веќе видена

Будно се следи состојбата, има доволно ресурси, доволно луѓе на терен и се надевам дека во текот на денот ќе се стави под контрола пожарот на планината Серта ...
сите 234 | | | веќе видена

Пукотниците од Пенсилванија се слушаа низ сите делови на светот, поради што не е чудно што децата во Уганда решија да глумат атентат на Трамп, објави Дејли ...
сите 222 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила вчера попладенто на автопатот Куманово - Скопје. Притоа повредни се четири лица, поточно возачите и сопатниците во ...
сите 346 | | | веќе видена

„Високите температури кои деновиве во делови од земјата надминуваат 40 степени, предизвикаа поизразено губење на почвената влага. Овие температури влијаат ...
сите 230 | | | веќе видена

Пожарите кои веќе десетина дена беснеат низ државата, на површина ги извадија бројните проблеми напластени во нашата држава. Иако, пред кратко време имавме ...
сите 87 | | | веќе видена

Како што објави NBC News, општиот тон на разговорот беше дека секој план за излез - доколку Бајден одлучи да го преземе тој чекор, како што некои од неговите ...
сите 136 | | | веќе видена

Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска војна – ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Украинските одбранбени сили погодија нафтен терминал во Краснодарскиот крај во Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: