Во завршна фаза преговорите за новата влада, се очекува да биде финално договорена во наредните 3-4 дена


Траат преговорите за учество во идната влада помеѓу ВМРО-ДПМНЕ, Коалицијата „Вреди“ и Движењето ЗНАМ, информираат за МИА претставници од политичките партии кои ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова е должна да го потпише указот на Законот за организација и работа на органите на државната управа бидејќи станува ...
| | веќе видена | слични

Рано утрово, околу 2 и 30 новиот парламентарен состав го изгласа првиот Закон за реорганизација на државната управа од страна на новиот парламентарен состав. ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на политичката партија Левица, Димитар Апасиев преку својот Фејсбук профил ги коментираше коментираше изгласаните измени во Законот за ...
| | веќе видена | слични

Во група на мобилната апликација Ватс Ап, лидерот на ДПА, Мендух Тачи ги повикува сопартијците на претседателските избори да гласаат за кандидатката на ...
| | веќе видена | слични

Заменик министерката за правда, Викторија Аврамоска Мадиќ ја повика претседателката на државата Гордана Силљановска Давкова да не го потпишува Указот за синоќа ...
| | веќе видена | слични

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека ветиле и дека првиот чекор кон комплетна трансформација на Македонија е исполнет. „За само 30 дена од завршувањето на изборите, во ...
| | веќе видена | слични

 Со ова се постави прашањето дали Мицкоски има над 80 пратеници како што тврдеше деновиве или некогашниот партнер ДУИ ја обезбеди потребната бројка во замена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

САД ќе работат со Северна Македонија и Грција да ги одржат придобивките од Договорот од Преспа, соопштиле од Стејт департментот за Гласот на Америка на ...
сите 373 | | | веќе видена

МАКЕДОНИЈА ЌЕ БИДЕ ПОД ЗАЛОЖНИШТВО НА УНГАРИЈА ПОРАДИ ЗАЕМОТ, СМЕТА ФИЛИПЧЕ Според СДСМ, кредитот кој Македонија ќе го добие од Унгарија не е поволен. Лидерот ...
сите 82 | | | веќе видена

Тој нагласи дека не смеат да се заборават дипломатските напори за мирно решавање на конфликтот во Украина. -Словенија беше една од првите кои ѝ помогнаа на ...
сите 382 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во завршна фаза преговорите за новата влада, се очекува да биде финално договорена во наредните 3-4 дена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: