Тројца загинати и 16 ранети во руски напад врз Харков

„Успешна операција на ГУР, активностите продолжуваат“, изјави соговорникот за Униан без да даде дополнителни детали.Шефот на Република Северна Осетија, Сергеј ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Украина нападна руски цели со вкупно 25 борбени дронови во текот на ноќта, соопшти Министерството за одбрана во Москва и додава дека еден дрон стигнал длабоко ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според руската окупациска администрација, 19 лица се убиени во украинското гранатирање на окупирано село во јужниот регион Херсон, јави ДПА. Шефот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на администрацијата за регионот, назначен од Русија, Владимир Салдо, вчера на Телеграм напиша дека во селото Садове била погодена продавница полна со ...
| | веќе видена | слични

Руските сили за воздушна одбрана соборија 25 украински беспилотни летала над руска територија во текот на ноќта, соопшти прес-службата на руското Министерство ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полициски воздухоплов од типот Бел-412 од Одделот за воздухопловни единици и денеска продолжи да дејствува на пожарот што избувна на планината Серта, меѓу ...
сите 565 | | | веќе видена

Будно се следи состојбата, има доволно ресурси, доволно луѓе на терен и се надевам дека во текот на денот ќе се стави под контрола пожарот на планината Серта ...
сите 234 | | | веќе видена

Пукотниците од Пенсилванија се слушаа низ сите делови на светот, поради што не е чудно што децата во Уганда решија да глумат атентат на Трамп, објави Дејли ...
сите 222 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила вчера попладенто на автопатот Куманово - Скопје. Притоа повредни се четири лица, поточно возачите и сопатниците во ...
сите 346 | | | веќе видена

„Високите температури кои деновиве во делови од земјата надминуваат 40 степени, предизвикаа поизразено губење на почвената влага. Овие температури влијаат ...
сите 230 | | | веќе видена

Пожарите кои веќе десетина дена беснеат низ државата, на површина ги извадија бројните проблеми напластени во нашата држава. Иако, пред кратко време имавме ...
сите 87 | | | веќе видена

Како што објави NBC News, општиот тон на разговорот беше дека секој план за излез - доколку Бајден одлучи да го преземе тој чекор, како што некои од неговите ...
сите 136 | | | веќе видена

Владимир Зеленски сака да го вклучи НАТО во украинскиот конфликт, а учеството на една земја од алијансата во конфликтот со Русија ќе значи светска војна – ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тројца загинати и 16 ранети во руски напад врз Харков

Од:
До кого (е-маил):
Порака: