Не бе друже Таравари, научна фантастика е ем да си министер, ем да раководиш со Гостивар, порача АА на Села

„Вистината за лажните моралисти е дека тие ќе се повлечат од функцијата градоначалник бидејќи ВМРО-ДПМНЕ им вети законски измени. Со тоа, за неколку дена, ...
| | веќе видена | слични

Проферсорката и граѓански активист Мирјана Најчевска сподели со јавноста дека во текот на вчерашниот ден добила порака од новиот претседател на Собранието, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Градоначалникот на Гостивар Арбан Таравари кој е дел од коалицијата Вреди, во изјава за Трилинг на ТВ 24, вели дека има реални шанси да биде министер за ...
| | веќе видена | слични

Преводот не бил точен, а изјавата искревена од некои медиуми – вака Африм Гаши преку фејсбук статус напишан на македонски утрово се деообјаснуваше во врска со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието, Африм Гаши денеска преку Фејсбук го појасни изнесеното во интервјуто за косовската телевизија, нагласувајќи дека неговата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 532 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 277 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Откако тримесечно бебе било примено на преглед на Клиниката за педијатрија, неговото семејство оптужува за физичко насилство од страна на медицински сестри. ...
сите 42 | | | веќе видена

Резултат од министерувањето на Филипче е хациендата на Водно, луксузно Ауди Q8 и ограбената државна каса, изјави на денешната прес конференција претеникот Тони ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не бе друже Таравари, научна фантастика е ем да си министер, ем да раководиш со Гостивар, порача АА на Села

Од:
До кого (е-маил):
Порака: