ПРЕСВРТ НА ТРЕНДОВИТЕ ВО ТУРИЗМОТ: Дали во иднина ќе одиме на море во рана пролет и доцна есен?


Климатските промени влијаат на промените во речиси сите сфери на животот. Еден од нив е - туризмот. Кога ќе одиме на море во иднина? Туризмот се смета за една ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Околу 974 илјади странски туристи ја посетиле Албанија во текот на месец мај, со што вкупниот број се искачи на повеќе од 3,3 милиони во првите пет месеци од ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Музеите, Старата скопска чаршија, Матка, Милениумскиот крст, како и туристичките дестинации покрај езерата, најатрактивни за странските гости. Туристите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На неа пишува: „Каде и да погледнете, секој е странец“, пренесува Би-Би-Си. Полицијата тврди дека минатиот викенд во мај имало 10.000 демонстранти на улиците ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот град Венеција воведува нова забрана за туристите. Туристичките групи во Венеција се ограничени на 25 лица, додека употребата на мегафони е ...
| | веќе видена | слични

На мал остров крај брегот на Карибите на Панама, околу 300 семејства ги пакуваат своите работи подготвувајќи се за драматична промена. Генерации Гуни кои ...
| | веќе видена | слични

Порака била исцртана со црн маркер на дрвена табла и била напишана со големи букви. Во неа пишувало: „Каде и да погледнете, секој е странец“. Полицијата тврди ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 969 | | | веќе видена

Службениците на Тајната служба одбија да му обезбедат дополнително обезбедување на Доналд Трамп пред обидот за атентат минатиот викенд, според ...
сите 314 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден се повлекува од трката за реизбор. Бајден (81) во објава на социјалните мрежи рече дека ќе остане во улогата на претседател ...
сите 268 | | | веќе видена

Припадниците од 1.пешадиски баталјон од Кичево активно се вклучија во гасење на пожарот во реонот на с.Брезница и с.Тажево, Македонски Брод. Нивните колеги од ...
сите 838 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 47 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРЕСВРТ НА ТРЕНДОВИТЕ ВО ТУРИЗМОТ: Дали во иднина ќе одиме на море во рана пролет и доцна есен?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: