Роберт Фицо пренесен од Банска Бистрица во Братислава, ќе закрепнува дома

7 копии

Словачкиот премиер, Роберт Фицо, денеска се огласи за прв пат откако беше тешко ранет во обидот за атентат пред три недели, изјавувајќи дека не го мрази ...
| | веќе видена | слични

Три недели откако беше застрелан, словачкиот премиер Роберт Фицо јавно се огласи во пресрет на изборите за Европскиот парламент и ги обвини словачката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фицо оцени дека атентаторот е „гласник на злото и политичката омраза“ и предупреди дека „во ЕУ се чини престана да постои правото на поинакво мислење“. Во ...
| | веќе видена | слични

Фицо оцени дека атентаторот е „гласник на злото и политичката омраза“ и предупреди дека „во Европската Унија изгледа престанало да постои правото на поинакво ...
| | веќе видена | слични

Фицо рече дека нема да преземе никакви активни правни мерки против Цинтула, кого го опиша како „гласник на злото и политичка омраза“, ниту ќе бара отштета, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 778 | | | веќе видена

59-годишната Камала Харис, која веднсш по повлекувањето од претседателската трка, Џо Бајден ја поддржа јавно родена и израсната во Оукленд, Калифорнија, од ...
сите 421 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 345 | | | веќе видена

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 76 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 236 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Роберт Фицо пренесен од Банска Бистрица во Братислава, ќе закрепнува дома

Од:
До кого (е-маил):
Порака: