Израелската армија тврди дека уништила мрежа на тунели на Хамас во Џабалија


Израелската армија (ИДФ) денеска соопшти дека ја уништила мрежата тунели на Хамас во градот Џабалија, во северниот дел на Појасот Газа, од каде на почетокот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Израелската армија соопшти дека нападнала позиција на Хамас во училиште со кое раководат ОН на северот на Газа и притоа убиени се 17 луѓе. Од болницата што се ...
| | веќе видена | слични

Ердан кажа дека денес би официјално известен за таа одлука. Глобалниот список е вклучен во извештајот за децата во оружените конфликти кој треба да биде ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш ја додаде израелската војска на глобалната листа на оние кои ги кршат правата на децата, изјави израелскиот ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Израел и Хамас се вклучени во таканаречениот „Список на срамот“ на ОН, како дел од годишниот извештај на кабинетот на генералниот секретар Антонио Гутереш, во ...
| | веќе видена | слични

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров повика на предвремен прекин на огнот во Газа во телефонски разговор со главниот израелски дипломат Израел ...
| | веќе видена | слични

„Патоказот до траен прекин на огнот“ што го претстави aмериканскиот претседател Џо Бајден повторно го започна макотрпниот процес на преговори со цел да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Најмалку 18 лица, вклучително и деца, загинаа во израелските воздушни напади во текот на ноќта во централниот дел на Појасот Газа, еден ден откако најмалку 33 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Републиканците во Претставничкиот дом го повикуваат претседателот на САД, Џо Бајден да поднесе оставка од функцијата, откако тој најави дека повеќе нема да ...
сите 408 | | | веќе видена

Американската тајна служба соопшти дека отфрлила некои барања на предизборниот тим на републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп да ја зголеми ...
сите 260 | | | веќе видена

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 76 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 47 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Израелската армија тврди дека уништила мрежа на тунели на Хамас во Џабалија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: