Двајца израелски војници загинаа откако автомобил удри во нив на Западниот Брег

Израелската армија денеска соопшти дека, во близина на градот Наблус на Западниот Брег, двајца војници загинале кога на нив налетал автомобил и ги удрил. Во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Израелската армија соопшти дека нападнала позиција на Хамас во училиште со кое раководат ОН на северот на Газа и притоа убиени се 17 луѓе. Од болницата што се ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Израел и Хамас се вклучени во таканаречениот „Список на срамот“ на ОН, како дел од годишниот извештај на кабинетот на генералниот секретар Антонио Гутереш, во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најмалку 18 лица, вклучително и деца, загинаа во израелските воздушни напади во текот на ноќта во централниот дел на Појасот Газа, еден ден откако најмалку 33 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шефот на палестинската агенција на ООН Лазарини го обвини Израел дека не ги предупредил за нападот врз училиштето во Нусејрат во кој загинаа десетици цивили, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Соединетите држави повикаа на истрага за смртоносниот израелски воздушен напад врз училиште управувано од Агенцијата на Обединетите нации за палестински ...
| | веќе видена | слични

Израелските одбранбени сили (ИДФ) го открија идентитетот на девет терористи елиминирани рано во четвртокот во училиштето на УНРВА, во централна Газа. Ова ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Израелската влада најави дека ќе објави дополнителни информации за нападот, вклучувајќи ги и имињата на луѓето кои загинаа во него. Очекуваме да бидат целосно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

САД денеска го повикаа Израел да биде „целосно транспарентен“ по смртоносниот напад врз училиштето на Агенцијата за бегалци на ОН (УНРВА) во Газа. -Израелската ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на израелската влада, Дејвид Менсер, изјави дека училиштето кое беше цел на израелски воздушен напад „се користело како комплекс на Хамас“ и дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 919 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 345 | | | веќе видена

Една недела откако поранешниот американски претседател и републикански кандидат на претстојните избори Доналд Трамп преживеа обид за атентат на митинг во ...
сите 202 | | | веќе видена

59-годишната Камала Харис, која веднсш по повлекувањето од претседателската трка, Џо Бајден ја поддржа јавно родена и израсната во Оукленд, Калифорнија, од ...
сите 208 | | | веќе видена

Опаѓање на дневните температури во претстојната работна седмица, со позначителен пад од среда, прогнозира Управата за метеоролошки работи. Утре ќе се задржи ...
сите 236 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 45 | | | веќе видена

Без здравствено осигурување, со плата која доцни и не им е исплатена од мај годинава, вработените во Национални Шуми на чело со раководителот од Демир Капија, ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двајца израелски војници загинаа откако автомобил удри во нив на Западниот Брег

Од:
До кого (е-маил):
Порака: