Таравари: Нема да бидам министер ако треба да се организираат предвремени избори за градоначалник во Гостивар

Доколку треба да се оди на предвремени избори за градоначалник нема да ја прифатам министерската функција и не би било праведно кон граѓаните повторно да одат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Мандатарот Хистијан Мицкоски и лидерите на коалицијата „Вреди“ вечерва ја финализират владата. Изет Меџити од коалицијата Вреди за ТВ 24 потврди дека вечерва ...
| | веќе видена | слични

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми порача дека за неговата партија најважен е легитимитетот, за разлика од коалицијата ВЛЕН, за која, како ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Арбер Адеми од ДУИ вчера изјави дека најважно е да се ужива поддршката од граѓаните и да се има легитимитет, даден од нив, а не како, што рече „како губитник и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Арбен Таравари, кој е дел од коалицијата „Вреди“ која преговара со ВМРО-ДПМНЕ за составување на нова влада денеска изјави дека е сигурен оти оваа влада ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Таравари денеска, по настанот по повод Денот на Европа во организација на Европското движење во соработка со Фондацијата Конрад Аденауер рече дека главните ...
| | веќе видена | слични

Никогаш ВЛЕН не би била дел од Влада доколку таму не гледаме соодветни реформи, промени и напредок на државатта. Се радувам што после 22 години се случува ...
| | веќе видена | слични

Членот на ВЛЕН и градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари вчера истакнал дека доколку Алијанса за Албанците не се поделела пред изборите, денес можеби ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 532 | | | веќе видена

На координацијата на Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев, секретарот на Општина Неготино Марија Нацева, Стојанче Ангелов од ЦУК, како и командирите на ...
сите 341 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 239 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Резултат од министерувањето на Филипче е хациендата на Водно, луксузно Ауди Q8 и ограбената државна каса, изјави на денешната прес конференција претеникот Тони ...
сите 190 | | | веќе видена

Полицијата попладнево информираше дека целосно е расчистен случајот со четирите малолетници од кои две во бесознание беа пронајдени во куќа на 40-годишник и ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таравари: Нема да бидам министер ако треба да се организираат предвремени избори за градоначалник во Гостивар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: