Земјите од Западен Балкан потрошиле 3,5 милијарди долари за антикризните мерки


Македонија да го зголеми домашното производство на струја и храна, порачаа експертите на денешниот форум насловен „ По бурата: Управување со прехранбената и ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Дали енергетската криза и борбата со инфлацијата ја остави празна државната каса? Дали ако имаме нова криза ќе имаме пари за да се ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска, во своето обраќање на економскиот форум „По бурата: Управување со енергетската и прехранбената ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гувернерката Ангеловска-Бежоска оцени дека овој раст на цените на енергентите придонесе за двојно зголемување на глобалната инфлација, додека кај земјите од ...
| | веќе видена | слични

Во Скопје денеска се одржува регионален Економски форум за земјите од Западен Балкан. На настанот ќе бидат презентирани нови наоди од неодманешната криза со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Холандскиот премиер во заминување Марк Руте ќе се соочи со пет предизвици кога ќе ја преземе функцијата генерален секретар на НАТО - можното враќање на Доналд ...
сите 340 | | | веќе видена

Во Собранието претпладнево продолжи седницата за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Гласањето ќе следи ...
сите 262 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 149 | | | веќе видена

Рубин за албанскиот сервис на Војс оф Америка кажа дека преку медиумите кои работат во Србија Русија и Кина вршат „малигно влијание“ со дезинформации и со тоа ...
сите 20 | | | веќе видена

Педесетгодишна тетовчанка е уапсена за наедозволена трговија со дрога. Како што соопштуваат од Министерството за внатрешни работи, во домот на уапсената ...
сите 324 | | | веќе видена

Заглавени милионски тендери, катастрофална патна инфраструктура, заглавена изградба на железничка пруга кон Бугарија се само дел од тешките задачи кои стојат ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Земјите од Западен Балкан потрошиле 3,5 милијарди долари за антикризните мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: