Таравари не сака да ги малтретира граѓаните: Ако треба да се оди на избори за градоначалник нема да бидам министер

Гостиварскиот градоначалник Арбен Таравари рече дека ако треба да се оди на предвремени избори избори за градоначалник нема да ја прифати министерката ...
| | веќе видена | слични

„Не, Албанците немаат крв за пролевање, за да може некој да стане милионер“, вака денеска дел од медиумите на албански јазик во Македонија ја пренесуваат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Мандатарот Хистијан Мицкоски и лидерите на коалицијата „Вреди“ вечерва ја финализират владата. Изет Меџити од коалицијата Вреди за ТВ 24 потврди дека вечерва ...
| | веќе видена | слични

Новиот мандатар Христијан Мицкоски ги оцени како опасна игра изјавите на дел од челниците на ДУИ со кои како што рече изгледа се обидуваат да предизвикаат ...
| | веќе видена | слични

Од Европскиот фронт порачаа дека владеењето на новата влада нема да биде ни стабилно ни мирно владеење. Дали ова е сериозна закана или само блеф за домашна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нашите политички противници нека се подготват за новиот предизвик кој следи следната година на локалните избори, истакна Али Ахмети, лидер на Демократската ...
| | веќе видена | слични

Ахмети е поразен на 8-ми мај и сега доаѓа ново поглавје во политичката историја на Албанците во Македонија. Таа нова историја ќе ја пишува ВЛЕН како победници ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Фуриозна и динамична беше агендата на претседателот Мицкоски, поздравена и поддржана од сите. Очигледно е дека СДС и малиот Заев имаат сериозен проблем со ...
сите 532 | | | веќе видена

На координацијата на Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев, секретарот на Општина Неготино Марија Нацева, Стојанче Ангелов од ЦУК, како и командирите на ...
сите 345 | | | веќе видена

Новото писмо на Емануел Макрон до Французите, наместо гест на смирување, ги оживува политичките тензии во Франција Шефот на француската држава ја оспорува ...
сите 237 | | | веќе видена

„Наместо кредитирање преку проверени финансиски инструменти кои позитивно ќе влијаат на кредитниот рејтинг на земјата, Мицкоски во четири очи договорил кредит ...
сите 99 | | | веќе видена

Резултат од министерувањето на Филипче е хациендата на Водно, луксузно Ауди Q8 и ограбената државна каса, изјави на денешната прес конференција претеникот Тони ...
сите 190 | | | веќе видена

Полицијата попладнево информираше дека целосно е расчистен случајот со четирите малолетници од кои две во бесознание беа пронајдени во куќа на 40-годишник и ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таравари не сака да ги малтретира граѓаните: Ако треба да се оди на избори за градоначалник нема да бидам министер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: