Претседателката Сиљановска Давкова идната недела ќе го даде мандатот за состав на владата


 Рокот од десет дена за негово доделување откако се конституираше Собранието, истекува во петок на 7-ми јуни. Формирање на демократската, стабилна и силна ...
| | веќе видена | слични

Уште на првиот ден откако го доби мандатот за состав на Влада, лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги финализирал преговорите со коалицијата ВРЕДИ. Високи ...
| | веќе видена | слични

Откако Христијан Мицкоски го доби мандатот за состав на новата Влада, забрзано се одвиваат преговорите за поделба на министерски места. Списокот и поделбата во ...
| | веќе видена | слични

„Не, Албанците немаат крв за пролевање, за да може некој да стане милионер“, вака денеска дел од медиумите на албански јазик во Македонија ја пренесуваат ...
| | веќе видена | слични

Законот за реформа на органите на државната управа , односно за реорганизација на министерствата денеска ќе се најде на дневен ред пред пратениците по скратена ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вчера го доби мандатот за состав на влада од претседателката Гордана Сиљановска Давкова, со што и официјално ...
| | веќе видена | слични

Од ВМРО-ДПМНЕ соопштија дека предлог-законот за реорганизација на државната управа, сепак не е повлечен од дневниот ред на Собранието, иако на веб-страницата ...
| | веќе видена | слични

Мандатарот на новата влада, Христијан Мицкоски го повлекол материјалот за Предлог-законот со кој требаше да се реформира државната управа, односно да дојде до ...
| | веќе видена | слични

Претседателката Гордана Силјановска-Давкова му го довери мандатот на Христијан Мицкоски Претседателката Гордана Силјановска-Давкова вчера му го додели мандатот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 967 | | | веќе видена

Денеска двата хеликоптери од Одделот за воздухопловни единици на МВР повторно дејствуваа во реонот на селата Мокрени, Габровник и Селце. Кракот од пожарот кој ...
сите 101 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 232 | | | веќе видена

Невреме со интензивен пороен дожд, грмежи, силен ветер и град има вечерва во централниот дел на Пелагонија. Како што информира Центарот за управување со кризи ...
сите 190 | | | веќе видена

Една недела откако поранешниот американски претседател и републикански кандидат на претстојните избори Доналд Трамп преживеа обид за атентат на митинг во ...
сите 86 | | | веќе видена

Без здравствено осигурување, со плата која доцни и не им е исплатена од мај годинава, вработените во Национални Шуми на чело со раководителот од Демир Капија, ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателката Сиљановска Давкова идната недела ќе го даде мандатот за состав на владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: